Wpis z mikrobloga

#diy #cement #beton

Jaki cement do odlewów? Proste projekty typu doniczki i inny szajs. Jest taki do którego nie trzeba używać piachu i żwiru? Widziałem, że ludzie normalnie robią z samego cementu i się zastanawiam zawsze co to za cement.
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@ahojekk: Nie chcę kupywać czegoś co jest obrandowane "beton dekoracyjny do odlewów" i kosztuje 50zł za 2,5kg, bo pamietam że są takie mieszanki, które działają tak samo, a są znacznie tańsze.
  • Odpowiedz
@dziekuje: zwykły gotowy beton do konstrukcji betonowych kup, dokładnie rozmieszaj mieszadłem na wiertarce (wolne obroty!), dodając dokładnie tyle wody, ile podają na worku. Formę w trakcie zalewania obstukuj gumowym młotkiem dotąd, aż zalany beton przestanie siadać.

Sam cement to będzie porażka, otrzymasz coś, co jest bardzo kruche, cement jest spoiwem, ale musi mieć co spajać.
Jak chcesz się bawić, to kup biały cement, żwirek czy piasek kwarcowy, barwniki do betonu, jakiś
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Dzieki za wartosciowy komentarz, tez sie wlasnie rozgladam za produktami. Efektem prac ma byc wysokiej jakosci doniczka, fajnie odwzorujaca ksztalt formy. Mam juz cement portlandzki CEM I, plastyfikator (pod cementy portlandzkie), szukam piasku kwarcowego. Mozna czasami wyczytac ze jeszcze zwir jest potrzebny. To prawda czy sam piasek kwarcowy w tej mieszance zda egzamin? Pozdrawiam
  • Odpowiedz