Wpis z mikrobloga

#naruto ja ogólnie przymykam oko na nieścisłości, no ale jakim cudem Madara bez oczu wydostal się z piramidy Shukaku za pomocą #!$%@? Susanoo? To stricte umiejętność oczu, gdy stracisz oba nie masz jak używać Susanoo xD

Ten etap w Wielkiej wojnie mnie chyba najbardziej #!$%@?, już mogl użyć jutsu wielkiego lasu i byłoby to zgodne z logika, ehhh... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
@Kvazar
@W1nduuu Pomimo powszechnego przekonania, nigdy dosłownie nigdy nie stwierdzono, że potrzebujesz obu oczu "w głowie#, aby używać Susanoo. Musisz tylko użyć unikalnego jutsu w każdym oku co najmniej raz, aby go odblokować.
  • Odpowiedz
@bielas05: Bzdura, to właśnie oczy pozwalają na wyzwolenie technik typu Amaterasu i Susanoo, bez nich się nie da. Przykład? Dlaczego Kakashi nie ma nadal umiejętności, które posiadł od Obito? Dlaczego Kakashi nie ma swojego Susanoo?

Odpowiem Ci

  • Odpowiedz
@Kvazar Nie zgodzę się. Podczas walki Sasuke z Itachim ten drugi użył Susanoo mimo że Sharingan nie był aktywowany (zobacz mangę).

Susanoo nie jest techniką wzrokową tak jak Amaterasu. We większości źródeł napisane jest że Mangekyo Sharingan jest potrzebny do obudzenia Susanoo.

Teoretycznie Kakashi teraz też może Susanoo.
Jednak pamiętajmy ile razy mógł użyć Kamui, kilka razy. A Susanoo potrzebuje jej o wiele więcej, więc możliwe że w tym przypadku chodzi
  • Odpowiedz
@bielas05: W Boruto jest powiedziane wprost, że po utracie Sharingana Kakashi utracił WSZYSTKIE zdolności, które dzięki niemu posiadał, nawet nowa wersję Raikiri musiał wymyślić bo bez Sharingana nie mógł jej wykonać. To takie samo biadolenie jak w przypadku gdy ktoś utraci chakre bestii i nadal mógłby używać BijuuDama, co jest fizycznie nie możliwe, bo nie posiada czynnika, który pozwalałby to jutsu wykonać.

A Susanoo jest technika wzrokową, nikt nigdy nie
  • Odpowiedz
@Kvazar Deaktywacja i brak oczu to to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie oglądałem nigdy Boruto, więc jeżeli faktycznie jest to tam niejako wyjaśnione to zwracam honor Mireczku ( )
  • Odpowiedz
Może zabrzmi to banalnie ale to jednak był "Madara Uchiha" legendarny shinobi, geniusz, posiadający niemal boskie zdolności przed staniem się jinchurikim juubiego i w formie edo tensei oraz ogólnie jeden z najmocniejszych jeśli nie najmocniejszy shinobi wszechczasów ( moja opinia ) więc to że sobie użył susanoo bez oczu w jego przypadku jest zrozumiałe
  • Odpowiedz