Wpis z mikrobloga

Jak chcecie czarnolisty na #blip to napisałem kod w bashu porównujący ID z datą i wypisujący blipowców:

http://wklej.to/anYYa

Także działa u mnie na komputerze jak miło. Korzystam z listy kodów api, niestety jeden starcza na pobranie tylko 1500 wpisów na dobę, więc maks dziś przerobię 15000 wpisów. Wiem, dałoby to się jeszcze zoptymalizować, ale niezbyt mam czas.

Gdyby ktoś chciał się dołączyć do tworzenia blacklisty to może mi udostępnić kod API: wchodzimy na Dla programistów -> API - zobacz -> Uzyskaj dostęp do API -> wpisujemy dowolny ciąg znaków oraz akceptujemy regulamin (nic poza tym). Wysyłacie mi na PW kod klucz aplikacji ( alenie ten tajny). Zobowiązuję się użyć ich tylko do tego. Każdy z nich to dodatkowe 1500 wpisów przeanalizowanych pod kątem blipa.

Do @anonim1133 - tak namawiając ludzi nie namawiam ich do złego? Taki kod API do niczego złego nie może się mi przysłużyć? Bo sam nie wiem...

#blipgate #blipafera Może zainteresować: @Maav
  • 9
@Feanir: A żeby nie było. Ja nikogo z tej listy nie zamierzam czarnolistować. Ale dla niektórych może być przydatne, gdyż blip zawierał dużo więcej wpisów o różnej treści, które mogą spotkać się z oburzeniem użytkowników typu "wstawiam swój obiad" etc, których jest od groma (zimportowano już około 500 tys. postów). W związku z tym każdy będzie mógł z ciekawości przefiltrować użytkowników, według "ciekawe rzeczy wrzuca"/"bzdury". Na tej samej zasadzie można właściwie
@anonim1133: gwoli ścisłości, program leci po wszystkich rekordach wpisów na mikro, analizując ID i czas. Jeżeli nie zgadza się ze wzorcem (napisane przed pierwszym lipca) to zapisuje użytkownika, jako "blipa". Korzysta jedynie z zapytania do API entries/index, czyli czegoś publicznie dostępnego :)

Mam pytanie techniczne - ile jest maks zapytań do API? Wydawało mi się, że 1500 na dobę, ale jak uruchomię ponownie serię to zużyte kody API znowu działają... jest