Wpis z mikrobloga

http://jagiellonski24.pl/2017/11/04/unia-europejska-jak-cesarstwo-rzymskie-nadchodzi-nowe-sredniowiecze/

Świat, który znamy rozpada się na naszych oczach. W zamian wracają zjawiska i zwyczaje znane ze średniowiecza. Takie jak wielka wędrówka ludów, państwo uniwersalne oraz bałkanizacja Europy i ostentacyjny powrót religii. Identycznie wyglądało późne Cesarstwo Rzymskie. Dlaczego mediewalizm wypiera dziś liberalizm? Czy ten drugi da się jeszcze ocalić?


#publicystyka #4konserwy #klubjagiellonski #kj
  • 12
@Brzytwa_Ockhama: referendum w sprawie liberalizacji aborcji, tak swoją drogą to ciekawe, bo kiedyś (chyba 2k10) dyskutowałem z jednym komunistą z Irlandii na YT (no, tam kiedyś było bardziej politycznie niż na wykopie) no i jak już się powyzywaliśmy (ja i on mieliśmy wtedy po 14 lat) to ja mu na koniec napisałem (wtedy jako młody, dumny nacjonalista), że Irlandia jest katolickim krajem i nie zejdzie nigdy z jedynej słusznej drogi. A
za 2 tygodnie kolejny wasz bastion (Irlandia) ostatecznie padnie,


@Derridaa: @niechceczekac15minut: Tak umierają imperia. Kolejne bastiony po kolei padają, aż w końcu upada całe imperium.

a już niedługo w Europie odegra się takie przedstawienie, jakiego świat nie widział


Skoro rak toczy Europę, to musi być kiedyś przedstawienie.

ps. kto to powiedział z tym, że jak w Niemczech zniszczą chrześcijaństwo to odegra się większe przedstawienie niż rewolucja francuska?


Przedstawienie to będzie,
@niechceczekac15minut: Ostatecznie padnie bo Irlandia zliberalizuje aborcję? Chrześcijanie umierali tysiącami w amfiteatrach gdzie zjadały ich lwy. Gdy barbarzyńcy atakowali Rzym o mało nie zniszczyli Kościoła Katolickiego. Byliśmy bliżej destrukcji niż w dzisiejszych czasach a liberalizm traci co pokazują wybory w Austrii, Włoszech, na Węgrzech. Świat się zmienia, ale chrześcijanie nie znikną choćby świat się trząsł.