Wpis z mikrobloga

@Traficar mam do was przy okazji pytanie, wiem że było to w regulaminie przy zakładaniu konta ale już nie pamiętam. W takim przypadku jak ten powyżej parkujący ponosi koszty za mandat i za przestawienie auta przez was tak? Jaki jest koszt tego przedstawienia?
  • Odpowiedz
Czyli kierowca ponosi koszty całego mandatu? Tak? I ile w tej sytuacji musiał zapłacić?


@makar0n: Traficar miał w regulaminie opłatę (chyba 50zł) za przekazanie mandatu. Plus oczywiście mandat, ale to już sprawa kierowcy.
  • Odpowiedz
@ZimnyH1 W przytoczonym punkcie jest jasno powiedziane, że wszelkie mandaty są na Twój rachunek, czyli za złe parkowanie ale też np zdjęcie z fotoradaru etc.
Opłata 50 zł jest za ich fatygę w przeparkowanie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu, ale jak do tego dochodzi mandat to w naturalny sposób Ci się to kumuluje.
  • Odpowiedz
@jabulani ja nie wiem czemu tu w ogóle każdy się zastanawia kto odpowiada w przypadku gdy to jest Traficar. Przecież nawet jak prywatnym autem źle zaparkujesz to właściciel jest "świadkiem", który ma wskazać osobę, która zaparkowala i to ona dostaje mandat
  • Odpowiedz
no ale to zamiast blokady wystarczy mandat zostawić przynajmniej mniej blokuje ruch/postój niż blokada a kara jest


@mirasKo-Kalwario: a komu chcesz dać mandat skoro SM nie wie kto prowadził pojazd?

w takiej sytuacji nie można dać mandatu jeśli nie wiesz kto prowadził, bo nie można dać na właściciela pojazdu ktoś musi się po to 'zgłosić', dlatego jeśli nie blokuje ruchu zakłada się blokadę i czeka na zgłoszenie, jeśli blokuje ruch
  • Odpowiedz
@makar0n: Ponosi koszty takie same jak każda inna osoba. Załatwienie spraw ze strażą pozostaje w gestii klienta, my tylko informujemy go o incydencie. W 99% przypadkach nie ma większego problemu.
@Gregua: Jeszcze nie :)
Statystyki muszą się zgadzać, komuś blokadę trzeba dać. Nawet gdy szybko chcemy reagować, ale cóż..
  • Odpowiedz