Wpis z mikrobloga

Jestem w posiadaniu mini PC z Celeronem J1900. Jako stacjonarki nie będę go używać, to planuję podpiąć go do TV (mój nie na funkcji Smart) i używać go do oglądania np. Netflixa. Chyba, że macie jakieś inne pomysły to z chęcią wysłucham.

Da radę na tym zainstalować jakiś OS typu Android TV czy jakikolwiek podobny? Mam też uczelnianą Windę 10.

#elektronika #komputery #android
  • 9
Da radę na tym zainstalować jakiś OS typu Android TV czy jakikolwiek podobny? Mam też uczelnianą Windę 10.


@wiorekogorek: dystrybucja zintegrowana openelec/libreelec z kodi - daje z 2x większą wydajność dekodowania video niż inne playery (w tym kodi) postawione np na windowsie na tym samym sprzęcie.
@wiorekogorek mibox od xiaomi, chromecast ma, adroid tv, pilot radiowy, netflix fabryczny, dziala od razu, szybko, kodi dziala, gabaryty, niski pobor pradu, cichy, cena. To zalety. Wady:1 usb, brak rj45 (tylko wifi), brak gniazda na hdd (tylko z usb),przeglądarka tylko chrome i nie wszytsko dziala, brak windows
@wiorekogorek: Wg pozostaje Ci postawienie Windowsa 10, zmiana na tryb tabletowy i skróty do poszczególnych apek.
Nie wiem jak z linuxami i odtwarzaniem HBO GO czy Netflix, nie kojarzę by były do tego dedykowane programy więc przeklądarke to i na Windowsie odpalisz :) Choć z drugiej strony na Celeronie lepiej postawić lekkiego linuxa niż windoze ;p