Wpis z mikrobloga

Na prośbę @lelek113 chciałem podzielić się informacjami na temat wizyty w #skalnemiasto w #adrspach. W sumie można podlinkować do opisu taga #wroclaw jako wycieczka na jeden dzień.

Stan na 03.05.2018r.

Dojazd:
Ja w obie strony jechałem przez Wałbrzych a granice przekraczałem Mieroszów-Zdoňov. Najgorszy (najbardziej dziurawy) był odcinek w Wałbrzychu. Droga Mieroszów - Zdoňov to kreta urokliwa droga na 1.5 samochodu osobowego z drzewami w poboczu. Ważne jest to że przejściem w Zdoňovie nie przejedzie auto szersze niż 2.2m (wg znaku po stronie czeskiej) bo droga na granicy jest sztucznie zwężona przy pomocy drewnianych pali.

FunFact przejście przektoczylismy jako ostatni samochód z Polski około 11:30. Moment po zrobieniu zdjęcia pojechała policja i zawracała kolejne samochody bo parkingi pod Adrspach były pełne.

Od granicy do parkingu w Adrspach są jakieś 4km. Po dojechaniu do rozdroża okazało się za policja zamknęła ruch w kierunku parkingu co zmusiło nas do podróży w stronę Teplic i poszukiwaniu parkingu.
Pierwszy wolny (na który też kierowała policja) był w Turistický autokemp Bučnice 3.5km piechota od Adrspach lub jakieś 500m od przystanku kolejki regionalnej Teplice nad Metují skály.
Parking 10PLN albo 50CZK (tylko gotówką) . Ceny od 60CZK/dzien za namiot do 165CZK/dzień domek. Kurs wymiany PLN - > CZK 1zl=5CZK

Z Bučnic poszliśmy z buta do Adrspach ładnym leśno-polnym szlakiem rowerowym. Dopiero pod Adrspach skapnąłem się że mogliśmy iść górą i zobaczyć dwa miasta za jednym razem.

Pod wejściem do rezerwatu parking 80-120CZK (nie wiem jak z płatnością).

Wejście do rezerwatu to koszt 120CZK (Normalny). Obok jest kantor 1zl=5,10CZK, płacić kartą w PLN też można - kasa 2 (z większą kolejką).

Sam rezerwat to tak jak wszędzie piszą.
1. Jeziorko i małe kółko około 1.5km
2. Duża pętla lewa strona to labirynt pomiędzy skałami (można z wózkiem), prawa strona to kraina schodów i widoków z góry.
3. Szlak żółty do Teplic i staw. Łódka to koszt 10CZK ale bez szału. Radzę nie wybierać się dalej niż do wodospadów chyba że idziemy do Teplic. Potem tylko schody i mostek nad górna częścią jeziorka.

Przed wejściem do rezerwatu mały kram i budy z szybkim żarciem nic specjalnego. Kawa od 50CZK, piwo gdzieś z 40CZK, jedzenie srednio 120CZK.

Powrót do Teplic pociągiem, bilet kupiony na dworcu, 10.50CZK normalny jak się umie uciekać przed konduktorem to można za darmo bo podróż na tyle krótka że nie nadazaja sprawdzić. Pociąg jeździ co około godzinę a ostatni jest chyba o 20. Można sprawdzić rozkład przy kasach wejściowych.

ProTip jeżeli chcecie pojechać tam na totalnego Janusza i wydać 0PLN to jest to wykonalne bo można zaparkować na polu obok skały która nazywa się echo i tamtędy wejść na teren rezerwatu nikt wyżej nie sprawdza biletów. Nie wiem jak z bezpieczeństwem (auta) ale trafił się jeden taki śmiałek z #dkl

Jak coś to AMA
itakniktniezapamieta - Na prośbę @lelek113 chciałem podzielić się informacjami na tem...

źródło: comment_sOThfAzfpd2IRFsBdI1IHfqJwbCaSXqZ.jpg

Pobierz
  • 3