Wpis z mikrobloga

Halo, Mirki i Mirabelki. Zamierzam zakupić wieloczynnościowego robota kuchennego. Czy ktoś z Was może ma jakiś i może polecić? Odwieczne pytanie: Kenwood czy Bosch? Może coś innego?
Koleżanka kupiła mamie Prospero od Kenwooda i robot jest podobno bardzo głośny przy wysokich obrotach.
Budżet do 3k. Zależy mi też na stopniowej rozbudowie robota.
#agd #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@Limonkova: osobiście od kilku lat używam robota kuchennego Bosch z serii MUM4. Za niezbyt duże pieniądze masz sporo opcji dodatkowych, możesz wybrać czy chcesz kupić taniej robota z mniejszą ilością przystawek, czy drożej z dużo większymi możliwościami. Dodatkowo wszystkie przystawki możesz dokupić osobno. Są np. zestawy z maszynką do mięsa lub bez niej - sama zdecydujesz czy ją potrzebujesz.
Ja radzę tylko dokupić od razu dodatkową plastikową misę. O ile
  • Odpowiedz
@Limonkova: spojrzałem na Euro RTV AGD i widzę że robotów z serii MUM4 już nie ma w sprzedaży, ale wszystko wskazuje na to że MUM5 działa na tej samej zasadzie: zestawy z różnymi akcesoriami różniące się ceną, więc można wybrać co się potrzebuje. Pamiętam np. że do mojego kompletu dokupywałem tarczę do tarcia ziemniaków na placki, bo w zestawie jej nie było.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal310 średnio mi pasuje estetycznie. Ale jeśli jest dobry to dlaczego nie
@eskejp_ dziękuję za odpowiedź! Właściwie najbardziej zależy mi na mikserze planetarnym do zagniatania ciasta. Teraz też nie mam większości sprzętów kuchennych i nie wiem czy kupować właśnie wszystko w jednym czy jednak oddzielnie.
  • Odpowiedz
@Limonkova: Ja w moim, poza mieszaniem dziesiątek różnych rodzajów ciast, korzystałem dodatkowo z tarki i noża np. do warzyw czy sera (a nawet czekolady), blendera i wyciskarki do soków. Szybko jednak zauważyłem, że niektóre z tych elementów dłużej się myje niż pracują :P
Mam w zestawie jeszcze maszynkę do mięsa z chyba trzema rozmiarami oczek. I wprawdzie jeszcze z niej nie korzystałem, ale to akurat jest rzecz która może się przydać. W akcesoriach opcjonalnych była też np. przystawka do makaronów... To po prostu wszystko jest uzależnione od Twoich potrzeb i planów. Oczywiście może się okazać że warto wziąć najtańszy zestaw i ewentualnie dokupić akcesoria, ale raczej w komplecie wychodzi to taniej.

Dodatkowo do mojego robota akcesoria można było kupić przez kilka lat, i widzę że nadal są sklepy które mają je w swojej ofercie, więc nie trzeba wszystkiego brać od razu.
Ja ze swojej strony gorąco polecam dokupić dodatkową miskę, jak nie dwie :) Wygoda jest świetna, mieszasz ciasto, zawijasz miskę w folię i leci do lodówki, a Ty pracujesz w drugiej
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejp_ dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź! Z wyborem akcesoriów będzie trudno, bo chciałabym mieć ich wieele. Ale właśnie się zastanawiam czy nie wyjdzie potem tak, że będę korzystać tylko z kilku funkcji. Ręcznego zagniatania ciasta drożdżowego chętnie się pozbędę :D
Co do mocy to też mi na niej zależy, w ostatnie Święta spaliłam ręczny mikser mojej mamy podczas robienia ciasta na piernik staropolski :(
Teraz na lato i sezonowe owoce przydałby
  • Odpowiedz
  • 1
@Limonkova problem z mumem jest taki że akcesoria są drooooogie w #!$%@?. Zobacz sobie ceny w sklepach. Nędzny blender kielichowy plastikowy dostawka kosztuje 300zl a rysuje się od przecierania szmatką, kostkarka jest fajna ale kłopotliwa w myciu, pół zmywarki zajmuje i zostaje w niej dużo resztek, na sokowirówce do cytrusów można połamać paznokcie z powodu rowków w obudowie, maszynka do mięsa przecieka na sprzęgle jeśli mięso jest zbyt mokre, nie ma
  • Odpowiedz
  • 1
@iyasiu łooo, ile informacji! Dziękuję. Faktycznie, w takim wypadku chyba się zdecyduję na sam mikser planetarny. Resztę sprzętów kupię oddzielnie
  • Odpowiedz
@Limonkova: No i jeszcze jeden tip. Nie patrz na moc bo producenci to niezłe ściemniacze. Najlepiej zajrzyj do instrukcji konkretnego robota, konkretnego producenta i zobacz ile kg najcięższego ciasta chlebowego może wyrabiać robot według producenta. Tam najczęściej pisze pisze prawdę ;-) To jest miara tego ile robot faktycznie może, bo może mieć "słabszy silnik" ale dobre przełożenie i planetarke albo nadmuchane waty do granic możliwości i zębatki się posypia jak
  • Odpowiedz
  • 1
@iyasiu to wieczorem poszukam. Czyli mikser planetarny + maszynka do mielenia mięsa + blender kielichowy. Wszystko oddzielnie. Ciekawe czy się wyrobię w moim budżecie: F
  • Odpowiedz