Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #true30 #polskamuzyka #bossanova

#8
Zbigniew Wodecki - Posłuchaj Mnie Spokojnie

chciałoby się powiedzieć, że symulacja w końcu się nie popsuła w połowie drogi. ominęła pęknięte kafelki, utrzymała równowagę na krawężniku i dokarmiła wszystkie kaczki nad jeziorem. ale część prawdy zgarnia moje wyczucie czasu, oszukiwanie przy kręceniu kołem fortuny i skrywanie pod okularkami® grymasu po kolejnym postrzeleniu.

gładko poszło z wprowadzeniem. ale czemu nie mogłem napisać wprost, że 68 lat temu na świat przyszedł Zbigniew Wodecki? no to teraz już wiemy.

Nie złość się, czemu śmiesznie marszczysz brwi, zrozum mnie nasza róża też kole.

jak słucham ukochanych polskich piosenek po latach, to jaskrawieją słowa ojca, który niejednokrotnie powtarzał - posłuchaj mnie (nie)spokojnie. kiedyś zrozumiesz. na razie jesteś za młody, żeby zrozumieć te słowa. ten film ci się nie spodoba. ludzie nie raz cię oszukają...
i miał rację. ten stary dupek miał rację. a frustracje wynikające z tego jak sprowadzał moje ambicje do piaskownicy pozwoliły mi trzymać chęć poznawania świata aż do dzisiaj. i teraz już rozumiem, teraz już wiem. zrozumieniem jest to ogromne, zniekształcające lustro powieszone na ścianie doświadczeń.

ale wciąż nie wiem, czy przebiegłem i przeskoczyłem już wszystkie przeszkody biegu "pójścia naprzód". bo chyba robię już drugie, może trzecie kółko? a jak wszyscy wokół mi kibicują z pobiciem rekordu? może postawili na mnie dużo pieniędzy? a co jak to jest sztafeta i zapomniałem przekazać komuś pałeczki, bo inni też chcą zacząć swój bieg?
przynajmniej nie zadaje sobie pytania, czy na pewno biegnę...
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #true30 #polskamuzyka #bossanova

#8
Zbigniew Wod...
  • 2