Wpis z mikrobloga

@AshesOfTheSun: Złożenie 2-minutowych klatek źródłowych, odjęcie zanieczyszczenia światłem, podbicie kontrastu. Tutaj komentarz spod innego zdjęcia pokazujący, jak wygląda zdjęcie na poszczególnych etapach obróbki.
  • Odpowiedz
@AshesOfTheSun: Dosyć drogie. Ja wydaję na astrofotografię średnio 20-30 tysięcy rocznie (podróże, sprzęt itd.). Sensowne wyniki można osiągać od pułapu 10000 zł, chociaż to też zależy od typu uprawianej fotografii.
  • Odpowiedz
@Mcmaker: Na razie jestem po jednej nocce obserwacyjnej z nowym montażem. Z Księżycem było podobnie, na początku kiszka, dopiero po kilkudziesięciu sesjach obserwacyjnych mogłem zacząć o sobie mówić, że robię najlepsze fotki Księżyca na świecie ;)
Na razie po prostu bawię się suwakami w photoshopie. Ta fotka nawet nie jest kalibrowana, zwykły zbiór 10 ekspozycji po dwie minuty. Aktualnie mam bardzo podstawowy setup do DS-ów - montaż + refraktor + aparat.
  • Odpowiedz
Zajebista fota, obserwuje od dawna i jestem pod wrażeniem. Pytanie mam, focisz z maksymalnie zaciemnionych miejsc czy na takim sprzęcie to obojętne?
  • Odpowiedz