Wpis z mikrobloga

Uwaga!
Jeśli ktoś nie może się dziś podłączyć do serwera army / ts...

to się nie połączy. Serwer spadł z rowerka ( ͠° °)
po 1.5h walce w serwerowni nie udało się ruszyć. 15 musiałem wyjść z domu, powrót 24.
ETA - pewnie około 1-3 rano, zależy co tam się stało i czy będę musiał stawiać wszystko od nowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jakiś konflikt serowników czy coś wysypało, wali bluescreenami aż (nie)miło.


#armaforces
Madin5 - Uwaga!
Jeśli ktoś nie może się dziś podłączyć do serwera army / ts...

to...

źródło: comment_3x5loZV379ZQYLibv3Ypbo42YyaMhvHL.jpg

Pobierz
  • 22
@grappas: nie ma to jak taplać się w linuxie tylko po to, by konfigurować serwer army 2x dłużej i każdy mod oddzielnie, brak kompatybilności z połową sprzętu, brak kompatybilności z tym do czego też używam tego serwera... no ale hej, linux, much profesjonalizm, fedora mocno, ROK LINUXA!11!1! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale muszę przyznać rację, gdybym miał tam linuxa to by serv nie padł z powodu
@Madin5: Jednym skryptem można ogarnąć, żeby mody się same wklepywały. W ogóle można wszystko skryptami #!$%@?ć - nawet, żeby się serwer sam uaktualniał, razem z modami. Można nawet jak na #armaforces jest jakiś webdev pyknąć jakiś prosty interfejs dla admina. Wszystko 3x szybciej. A na windzie... no cóż. Same problemy, wszystko trzeba klikać, a na koniec zrobi focha i spadnie z rowerka. Hurr durr. Windows taki prosty, wszystko działa, wszystko szybciej
grappas - @Madin5: Jednym skryptem można ogarnąć, żeby mody się same wklepywały. W og...

źródło: comment_YRni4slRLM7rAM9DRdsQxMzpQ5EFgT47.jpg

Pobierz
@grappas: No bardzo fajny obrazek, bardzo meminczy, daję lajka.

teraz ty daj mi Adobe Media Encoder i After Effects na linuxa.
Jak i masę innych programów których używam.

Co? Nie ma? Jak to? Gdzie moja fedora, rok linuxa przecież. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serv działał pół roku bez przerwy bez problemów, teraz się wykrzaczył po wypięciu sprzętu. Ogarnąłbym to dziś, ale nie ma mnie w domu.
@Madin5: Teraz do ciebie piszę z Windowsa, ale jak mam zostawić serwer, który ma #!$%@?ć uptime rzędu lat, to unikam Windowsa jak ognia. Po prostu. I mówię, to bez prześmiewczych tekstów i argumentów bez pokrycia. Ja osobiście spotkałem się tylko raz z brakiem sterów na linuksa: jak miałem lapka z Wifi od Broadcomu jakieś 10 lat temu. Od tamtej pory nie borykałem się z takim problemem nigdy.

teraz ty daj mi
@grappas: Serio, od kiedy sam nie mam kompa tylko lapka. Używam do renderu poza rozgrywkami.

I jak mówię - serv pierwszy raz się wysypał po działaniu 24/7 od ponad pół roku, po tym jak przepinałem tam sprzęt. Często wpinałem i wypinałem do niego różne urządzenia,dyski kilka różnych modeli kart graficznych (AMD i Nvidia) itp. Prawdopodobnie pogryzły się właśnie ww. sterowniki, bo nie usunąłem poprzednich.

Jeśli chcę coś wrzucić na serv lub
@Madin5: Nie sztuka dla sztuki. Oszczędność czasu. Wiem jak wygląda konfigurator armowy (nazwy nie wspomnę). Klikanie czegokolwiek, to droga przez mękę (że też się wam chciało te 50 modów ręcznie wklepywać błeeee).

Ja mam tak zrobione, że na żywca wklejam htmla do modów obowiązkowych i osobno do dopuszczalnych, samo pobiera, update'y robi. Jedna komenta sh start.sh i gotowe.

Serio, od kiedy sam nie mam kompa tylko lapka. Używam do renderu poza
I jeszcze jeden EDIT:

Przy wirtualce jeszcze jedna zaleta: jakbyś jednak zdobył jakiś dedykowany serwerek, no to masz ułatwione zadanie bo możesz przenieść to co już masz zrobione na wirtualce na żywca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grappas: Nie będę zmieniał systemu bo "no y lepszy uptime napisze się skrypty oszczędność czasu, ale na pewno nie na konfigurację". Wyjeżdżałem kilka razy na 2 tygodnie i dłużej, serv działał jak należy.
Windows pod tym względem działa bez zarzutu.

Czego nie zrozumiałeś w :

teraz ty daj mi Adobe Media Encoder i After Effects na linuxa.

Jak i masę innych programów których używam.


Skrypty to można i na windows porobić