Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z kategorii zdrowie i uroda.
Noszę okulary jak na nerda przystało. Mam też przetłuszczającą się skórę na nosie.
Przez to drugie mam problemy z tym pierwszym. Idzie jakoś ograniczyć wydzielanie tych substancji, które powodują, że mam problem ze ślizgającymi się po nosie okularami?

#rozowepaski #kiciochpyta
  • 12
@Duze_piwo: Czekaj, czekaj... Mydło wysuszające sprawia, że mój nos jest bardziej tłusty? :O
Ogólnie używam takiego co kupuje Żona, żeby skóra nie była za sucha ani zbyt nawilżona.

@Yrrrr: Suszarka też, ale nie będę chodził z akumulatorem w torbie.

@letskilleachother: No i to jest odpowiedź! Dzięki Mirabelko! Tylko jest mały problem, bo nos mam przetłuszczony ale policzka są wysuszone, jak się kremuję to omijam nos a i tak wiele
@Yrrrr: Trochę zła przenośnia. Benzyna nie potrzebuje akumulatora, ale z flaszką z rozpuszczalnikiem po mieście i do pracy chodził nie będę z oczywistych względów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Używam czasami tych wilgotnych ścierek do okularów puki co
@KornixPL: witamy w świecie różowych pasków :D yep, to bardzo popularny problem z cerą: tzw. strefa T, czyli czoło, nos, broda są tłuste, a reszta skóry często sucha albo nawet naczynkowa (czyli łatwo rumieniąca się, często zaczerwieniona, podrażniona). teraz tak: jeśli używasz specjalistycznych kosmetyków do cery tłustej, to one same w sobie są wysuszające (już nie tak jak kiedyś, kiedy ładowano do nich alkohol, ale wciąż), więc tak jak ktoś napisał
@KornixPL: Mam tłustą skórę i nerdowskie okulary z noskami. Latem chodzę w policjantkach, mam też jedną parę typowych plastików bez nosków (przy przeciwsłonecznych mam soczewki). Pierwszy raz słyszę o takim problemie, nigdy żadne normalne okulary mi się nie ślizgały. Może problem leży w oprawkach? Może te okulary spadałyby Ci nawet gdybyś miał suchą skórę?
W każdym razie możesz kupić biały puder do twarzy albo nawet dla przetestowania puder dla dzieci, np.