Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie z zakupem komputera dla rodziców. Tak za około 1500-1700 tops.
+ przeglądanie internetów
+ pakiet office
+ netflix
+ oglądanie filmów

Mam takie 2 zestawy:
Intel Core i3-7100 3.9GHz/8GB DDR4/1TB HDD/GeForce GT 730 2GB/420W
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_371&products_id=55499 tutaj bym dodał dysk ssd jedynie, nie wiem czy jest sens brać z kartą kartą graficzną? czy wystarczy zintegrowana do takich prostych rzeczy jak wypisałem?

i3-7100/8GB/128GB+1TB
https://www.x-kom.pl/p/361303-desktop-x-kom-picasso-os-300-i3-7100-8gb-128gb1tb.html podobny zestaw jak powyżej jednak bez karty i z ssd

znajdę coś ciekawszego w tym przedziale cenowym? Lepiej samemu złożyć czy to dużej różnicy cenowej nie będzie?
#komputery
  • 9
@PuDZ Szczerze, skoro ten komp ma tylko służyć do oglądania filmów tak naprawdę, to nie wiem czy jest sens dodawać dysk SSD czy też składania go samemu, za dużo pracy, a taki gotowy zestaw, spokojnie wystarczy.
@PuDZ: składak będzie droższy o czas szukania części, zamawiania i składania.

Może coś w stylu windows on Stick? "Pendrive "podłączasz do monitora i tyle
@krykoz: wiem :) ale celowo tak napisałem bo w zasadzie to realny koszt. Składałem w tym budżecie kiedyś kompy, do zastosowań bardziej zaawansowanych niż przeglądanie internetów. Te tutaj się różnią tym, że jest płyta główna jakaś z czapy, ale podejrzewam, że za cenę lepszego dysku i dedykowanej grafiki (jakiejś ale zawsze). Więc nie wygląda źle zwłąszcza ze windows10 potrafi już generować grafikę na karcie a nie na CPU. W tym budżecie
@Artur_strix: o takie coś mi chodziło, wygląda idealnie, dzięki wielkie! Taki SSD w zupełności wystarczy, HDD nie potrzeba do tego.

Duża różnica wydajności jest w tym Ryzen3 nad Intelem i3? Bo cenowo te procesory bardzo podobnie stoją
Fani intela i tak powiedzą że intel lepszy itp... masz tu test z podobnej półki cenowej i3 (grafiki zintegrowane) w grach obejrzyj moim zdaniem pomyśl nad ryzenem, myśląc przyszłościowo dałbym płytę na b350 szukając jeszcze tańszej obudowy i w przyszłości wrzucić ryzena 7 oraz dorzuceniem karty graficznej i w miarę dobry komputer do grania taka moja sugestia, ale jeśli ma pozostać tylko dla rodziców bierz ryzena i zostaw tak jak jest ;)