Wpis z mikrobloga

Przedstawiam mały wgląd w produkcję proporca lancowego, jaki ostatnio wykonałem przy okazji prac nad własnym serwisem. Krój, układ i symulacja tkaniny wykonane w Marvelous Designer. Render popłynął z Blendera (Cycles + Principled BSDF). Jest to wersja uproszczona proporca. Wymiar i proporcje brane na oko, brak obszyć na bokach itd. Na potrzeby mojego projektu to w zupełności wystarczyło.

Pełna grafika pod adresem -> strzyg.pl

#strzyg #polska #grafika #grafika3d #blender #tworczoscwlasna #chwalesie
STRZYG - Przedstawiam mały wgląd w produkcję proporca lancowego, jaki ostatnio wykona...

źródło: comment_KEd9GU1lX1Xlf37XgwT0q4cxBBjQGY9J.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Horvath: Ma. Do moich projektów potrzebuje jednak czegoś bardziej zaawansowanego i "ogarniętego" . Parę razy sparzyłem się na 3d maksowym "Cloth", więc wchodząc w Blendera nawet nie podbijałem pod wbudowane rozwiązania.
  • Odpowiedz
@Horvath: No o to własnie chodzi, że ona nie jest rzucona. Proporzec miał być ułożony w konkretny sposób, a draperia miała być atrakcyjna wizualnie, a nie tylko "pofałdowana". MarvelousDesigner daje fajną możliwość ręcznego układania i miętoszenia materiału co miało tutaj miejsce.
  • Odpowiedz
@Horvath: Marvelous to taki Zbrush dla tkanin. Organike wymodelujesz w Maxie ale po co to robic jak w Zbrushu zrobisz to 100x szybciej i 10x przyjemniej.

Zreszta @STRZYG dobrze wyjasnil
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mleko_Czekoladowe Chyba nie ;) Piszę "chyba" bo miałem swój workflow wypracowany w 3Ds Max i długo mi zajęło wskoczenie na blendera. Masa przyzwyczajeń, które starałem się odtworzyć w nowym środowisku. Natomiast jeśli ktoś zaczyna od razu od tego programu to powinno iść z górki.
  • Odpowiedz
@Naxster wiem, miałem do czynienia z tym programem, tylko zastanawiałem się czy to nie zbyt zaawansowany program jak na taką w sumie dość prosta rzecz.
  • Odpowiedz
@Horvath: jeżeli program jest prosty w obsłudze to gdzie problem? Jak coś jest prostsze w narysowaniu to powinno sie rysować w paincie?

Poza tym skoro znasz blendera to po co pytałeś czy ma cloth?
  • Odpowiedz