Wpis z mikrobloga

@plecak_odrzutowy: No nie, bramkarze nie skaczą 'ot tak sobie', a po to żeby dosięgnąć piłkę w najwyższym punkcie. Wiec takiej sposobności nie biorę pod uwagę. :) Ew. że miał mniejszy rozbieg, jak @Primusek już zauważył to tak, ale że 'opadał' to nie ma opcji. ;)
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: w polu karnym przy dużym zagęszczeniu bramkarz nie zawsze ma opcję wyskoczyć do piłki tak, żeby sięgnąć ją w najwyższym punkcie. Jego zadaniem jest przede wszystkim ją zbić a czy będzie 3 metry nad ziemią czy będzie stał w miejscu to raczej nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@haker_proker: Z ciekawostek, w pamiętnym meczu 1/8 LM z Manchesterm United na Bernabeu, gdzie Ronaldo sięgnął głową piłkę lecącą bodajże na 2,5m wysokości jak obliczyli eksperci, Adidas w niektórych swoich sklepach zawiesił piłkę od sufitu na takiej właśnie wysokości, tak żeby 'szary kibic' mógł spróbować ją sięgnąć. Ja, mimo prób (a jestem wysportowany i dosyć skoczny + byłem wtedy wypoczęty, a nie po ~60 minutach gry) nie potrafiłem piłki nawet musnąć,
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Racja, wg tych wyliczeń (vid. related) to osiągnął 2,93m. :) Pomyliło mi się z wynikiem z jego badań jak był w Castrolu, tam wyskoczył na na 2,63m, co już jest imponującym wynikiem, bo to o 7cm wyżej niż przeciętny gracz w NBA.
Dawidinho8 - @jutokintumi: Racja, wg tych wyliczeń (vid. related) to osiągnął 2,93m. ...
  • Odpowiedz