Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam opcję przejścia do innej firmy na #b2b proponują mi 6k netto na fv bez vat firma za granicą.
Ile to realnie do ręki ? Wcześniej pracowałem tylko na UoP, na co zwrócić uwagę żeby mnie nie wydymali ?
Czy ewentualnie zapłacić komuś żeby przeglądnął umowę i wyeliminował problemy z odpowiedzialnością na b2b ?
Korzystać z firmowej księgowej czy uderzać do zwenętrznej ?

wołam #programista15k #programowanie #ksiegowosc
  • 12
@PanPiotrus: Z taką ilością danych nikt Ci nie powiem czy Ci się opłaca. To zależy od tego ile teraz zarabiasz na UoP, ile w swojej działalności jesteś w stanie wykazać kosztów, ale także jak skonstruowana jest umowa w kwestii na przykład urlopów, nadgodzin, ryzyko utraty pracy (okres wypowiedzenia)itp.
Wiem, że upraszczam ale minimalna w Niemczech:
8,84 EUR * 8h * 21dni = 1485.12 EUR = 6 191.76249 złotego polskiego

@PanPiotrus: Od tego 6k odejmujesz ZUS, od tego co zostało jeszcze 18 lub 19%. Jakieś 4k zostaną.
Jeśli twoje #programowanie to tworzenie makr do excela to jest nawet ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanPiotrus: pytanie, ile obecnie zarabiasz na UoP ??

Generalnie, jak ktoś wspomniał, jak coś potrafisz i masz jakieś komercyjne doświadczenie to ich olej i poszukaj czegoś lepszego, bo to raczej niska stawka.
Tu filozofii podatkowej za bardzo nie ma, ale księgowa pozwala spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile miałeś na UoP? U nas zdarzają się i oferty juniorskie po 6k na B2B, więc jeśli wykraczasz poza ten poziom -> negocjuj! ;-)