Wpis z mikrobloga

  • 0
@n0b0dy88 dokładnie. Nie chciałbym by kabel zwisał tylko pociągnąć kabel do skrzynki z bezpiecznikami i tam się wpiąć. Widziałem że na forum fiata bravo da się tka zrobić
  • Odpowiedz
Nie chciałbym by kabel zwisał tylko pociągnąć kabel do skrzynki z bezpiecznikami i tam się wpiąć. Widziałem że na forum fiata bravo da się tka zrobić


@susuke15: Na 99% skrzynkę bezpieczników masz przy lewej stopie siedząc jako kierowca, poszukaj w instrukcji wolnego miejsca bezpiecznika, który jest podpięty do zapłonu. Kupujesz bypass bezpiecznika (sprawdź koniecznie jaki masz typ bezpieczników, bo jest kilka rodzajów takiego szpeju), wyjście z bypassa dajesz to Vcc przetwornicy,
  • Odpowiedz
  • 0
@sajmonm masz link do tej małej przetwornicy ? W sumie chyba sam spróbuję coś zrobić a jak się nie uda to wtedy bo i tak musi mi zobaczyć w zawieszeniu czy coś nie jest wybite . Przetwornica moim zdaniem byłaby lepsza. Myślałem by połączyć się z lampą która oświetla środek samochodu ale to chyba wyższa szkoła jazdy
  • Odpowiedz
@susuke15: Mam taką przetwornicę link. Są mniejsze, ale widzę że nie mają złącza ARK i musiałbyś lutować przewody na wejściu, np taka.
Wiem, że ludzie też biorą napięcie np z lusterka fotochromatycznego czy właśnie z lampki ale to rozwiązanie co Ci napisałem jest chyba najszybsze i najłatwiejsze. Jak chcesz to mogę Ci podesłać fotkę jak mam to zrobione u siebie. U mnie w podsufitkę kabel nie chciał wejść i
  • Odpowiedz
VCC? GND? Można po polsku, bo chętnie bym skorzystał? ( ͡ ͜ʖ ͡)


@mistejk: VCC - napięcie zasilania, GND - masa, złącze ARK - takie złącze gdzie wsuwasz odizolowaną część przewodu i zakręcasz z góry śrubokrętem, czyli wszystko odbywa się bez lutowania czy innych narzędzi :)
  • Odpowiedz