Wpis z mikrobloga

@menyyyy: bo wygląd mi się znudził, albo potrzebuję jakiejś danej funkcjonalności (zaplanowane wysyłanie smsów, albo bot odpisujący na określone wiadomości itd.).
To jest siłą Androida - możesz z nim zrobić co chcesz, o ile umiesz, albo ktoś zrobi to za Ciebie.
  • Odpowiedz
@europa:

a gejfon to niby inaczej?

Userzy andka jak zawsze gleboko przekonani o wyzszosci swojego systemu. Na andka i google powiedziec cos zlego to tak jakby obrazic ich matke lol.
Odpowiadajac na pytanie:
Inaczej. Od samego poczatku ma apki sandboxowane i zadna nie ma dostepu do innych.
Dojscie do tego androidowi zajelo niemal 10 lat.
  • Odpowiedz
@sTreeTu: 80% społeczeństwa jak i nie więcej nie potrzebuje takich rzeczy i tak samo będzie korzystać z androida jak z iOS by to robiło. Naród jest po prostu ciemny i zaślepiony właśnie przez takich jak Ty.

Zgadzam się, android ma więcej możliwości, ale iOS jest stabilniejszy i bardziej intuicyjny.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to cytat w spoilerze który dodałem wyżej mówi sam za siebie. I argument ze ludzie pozwolili to
  • Odpowiedz
nie można zainstalować sobie w iOS alternatywnej apki do dzwonienia albo smsów? :O


@padobar: nie widzę takich apek w appstorze, a po co w ogóle miałby ktoś to instalować? :D
  • Odpowiedz
@Tasde: Zadne algorytmy i zaden czlowiek. System ios od samego poczatnku byl napisany tak by jedna apka byla oddzielona od drugiej i nie dostawala zadnych informacji (sandbox).
Nikt nie musi nic upowazniac czy dawac dostepu. Po prostu tego nie ma.
  • Odpowiedz
@menyyyy: Masz dużo racji, ale ludzie jarają się tymi wszystkimi motywami, tłami i innymi pierdółkami. Jak raz komuś coś takiego pokażesz to potem sam zacznie to przeglądać i instalować. Niezależnie czy to moja ciocia która ma 60 lat, czy koleżanka z roku.

A co do bezpieczeństwa to w takim razie zakażmy kredytów i umów - są dużo trudniej napisane, a trzeba podjąć decyzję. Jednak jak ktoś umie zainstalować coś, to
  • Odpowiedz
@Limonene żeby wygodnie dzwonić i SMSować
Sam kiedyś korzystałem (z obu typów appek) , co w tym dziwnego? Stockowa appka nie miała blokowania połączeń wg reguł czy tam auto odpowiedzi, nawet nie pamiętam

A nawet jak ktoś by po prostu chciał mieć różowe przyciski do wybierania numeru, to czemu mu zabraniać?
  • Odpowiedz
@sTreeTu: @padobar: nie no, do wysyłania planowych SMSów apka jest, ale to raczej taka nakładka. Ogólnie takie apki (zmieniany kolor, automatyczne odpisywanie) funkcjonują jako nakładki, a nie jak osobne, bo oryginalnych nie można odinstalować.
Nie używałam nigdy innych apek do dzwonienia i SMSów, nawet na androidzie nie wiedziałam nawet, że są.
  • Odpowiedz
@basia15: jeśli coś jest za darmo (albo chociażby za pół darmo w stosunku do ceny rynkowej) to wiedz, że płacisz za to sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz