Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje pomocy. Prowadzący ćwiczenia z javy w tym semestrze ani razu się nie pojawił. Wysyła nam sprawozdanie, które robię ale wydaje mi się to za mało, a że posiadam nadmiar wolnego czasu to chciałbym sam się tego nauczyć. Moglibyście polecić jakieś kursy/książki/strony/inne pomoce naukowe, dzięki którym łatwo mógłbym się nauczyć javy?
#programowanie #java #programista15k
  • 5
  • Odpowiedz
@Nertina:

Materiały:
The Java™ Tutorials - nie wiem czy aktualizowany, ale podstawy się nie zmieniły,
Java® Platform, Standard Edition & Java Development Kit Version 10 API Specification - dokumentacja jakbyś nie wiedział jak coś działa
Maven in 5 Minutes - niektórzy będą krzyczeć, że na początek to za dużo, ale moim zdaniem warto od razu przeskoczyć na Maven-a

Książki:
Java. Rusz głową! Wydanie II - Kathy Sierra, Bert Bates - ponoć
  • Odpowiedz
@yggdrasil może mam dziwne podejście, ale wszystko co jest w tej książce jest aktualne. I będzie działać. A wiedzę można potem uaktualnić. Poza tym jasne, że zamiast pisania np. pętli można użyć stream-a na kolekcji i to będzie wygodniejsze i bardziej przejrzyste, ale moim zdaniem warto też poćwiczyć takie archaiczne podejścia. Bo nigdy nie wiesz na co w kodzie trafisz. ( ͡º ͜ʖ͡º)

EDIT: IMO po prostu
  • Odpowiedz