Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, potrzebuję porady. Jako że mój leciwy komputer wyzionął wczoraj wieczorem ducha wydzielając przy tym nieprzyjemny swąd muszę jak najszybciej kupić nowy.
Potrzebuję: procesor, RAM, płytę główną i aby zaradzić irytującemu mnie od zawsze szumowi - chłodzenie wodne, które musi objąć kartę graficzną: XFX Radeon R9 290X. Jest to wersja z jednym okropnie głośnyn wentylatorem.
Komputer służy głównie do robienia wizualizacji w UE4+VR. Do tej pory najbardziej uciążliwe było czekanie na obliczenie światła. (Poprzedni procesor to kupiony 9 lat temu i7 920) Zależy mi na maksymalnym skróceniu czasu obliczeń mieszcząc się ze wszystkim w +/- 4k zł.
Tematów takich nie śledzę od poprzedniego zakupu i ciężko mi ocenić w co powinienem zainwestować. Z jednej atrony nadchodzący Ryzen 7 2700X wydaje się byc atrakcyjny, ale czytając fora przewinęły mi się informacje że w gamingu procesory Ryzen radzą sobie gorzej, a przecież taka interaktywna wizualizacja to nic inmego jak gra komputerowa. Gdzieś wyczytałem również, że w UE4 w lightmass została zaimplementowana jakaś technologia wspierająca procesory Intel. Mnogość tychże nie pomaga w rozeznaniu rynku. Ilość ramu jak najbardziej bliska 32GB. Jak dobrać pamięci i płytę główną do procesora aby nie przepłacać za prędkości taktowania które nie przyniosą wzrostu wydajności? Czy warto celować w obsługę quad channel?
Jeśli ktoś czuje się kompetentny aby udzielić rzeczowej porady w rzeczonych tematach będę wdzięczmy.

#pcmasterrace #ue4 #grafika3d #unrealengine #pc
  • 8
Z jednej atrony nadchodzący Ryzen 7 2700X wydaje się byc atrakcyjny, ale czytając fora przewinęły mi się informacje że w gamingu procesory Ryzen radzą sobie gorzej, a przecież taka interaktywna wizualizacja to nic inmego jak gra komputerowa.


@krecik000: Tylko, że gry są wciąż pisane pod 4 rdzenie, gdzie przez niskie zegary ryzen dostaje od intela, ale już programy do renderowania czy generowania wizualizacji jak twoja pod wszystkie rdzenie, więc 16 wątków
ale czytając fora


@krecik000: Na forach są sami debile i 13letni użytkownicy r/pcmasterrace którzy lubią być dymani przez intela i nvidię bo na sprzęcie tych firm grają ich ulubieni rakowi strimerzy.
Do niedawna nawet tutaj byli osobnicy otwarcie polecający jakieś i3 czy i5 z 4 rdzeniami na kiju bez HT zamiast Ryzenów

Podsumowując. Ryzeny są bardzo spoko. Chyba że jesteś dewiantem który musi mieć więcej niż 666 FPS w CSie bo
@krecik000: Bierz ryzena 2600 albo 2700 i nie ma sie co zastanawiać.
Mam ryżego 1600 i gtx 1060 6gb nie jest wstanie zmęczyć ten procesor nawet w minimalnym stopniu

polecam serdecznie
@1492: Dzięki za rady, dobry punkt wyjścia do poszukiwań.
Jeśli chodzi o procesor to decyzja już podjęta - 2700X. Wydajność Threadrippera nie usprawiedliwia jego dwa razy wyższej ceny.
Co do pamięci AMD w zestawach prasowych dostarczyło pamięci 3400MHz, skoro to już jutro to poczekam na testy, ale zakładam że dostarczyli pamięć optymalną dla ich procesorów. Zastanawia mnie kwestia wydajności 2x16 vs. 4x8 na dual channel.
Płyty główne są dość mocno rozstrzelone
Co do pamięci AMD w zestawach prasowych dostarczyło pamięci 3400MHz, skoro to już jutro to poczekam na testy, ale zakładam że dostarczyli pamięć optymalną dla ich procesorów.


@krecik000: Prasa dostanie selekty, poprzeglądaj sobie rosyjskie fora, gdzie ludzie mają procesory już od zeszłego tygodnia nie jest tak kolorowo z pamięciami, aczkolwiek na 3200MHz CL14 niezaleznie jakiej jakości b-die samsunga wybierzesz powinny spokojnie działać, wyższe częstotliwości już takich zysków i tak nie dają.
@1492: Dzięki za rady! W końcu padło na:
- AMD Ryzen 7 2700X,
- G.SKill Flare X DDR4 RAM 16 GB (3200MHz, CL14),
- Gigabyte Aorus Gaming 7 WIFI,
oraz nowa obudowa: NZXT H440W 2017.
Po sprawdzeniu cen 32GB szybkich pamięci wziąłem na razie 16GB ( ͜͡ʖ ͡€) na szczęście (przesiadłem się z 12GB) po testach okazało się że żaden mój projekt nie zjadł więcej niż 14GB
źródło: comment_lNHElIQIfoROo0CrsbgGRAiRWyuDh0hh.jpg