Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie dot. rynku pracy w Gdańsku/Gdyni. Niedługo planuję tam przeprowadzkę z dziewczyną. Ona na studia, ja do pracy. Zastanawiam się powoli nad szukaniem nowego pracodawcy. Celowałbym w branżę marketing/reklama, coś związanego z grafiką komputerową, jako junior. (No chyba że z tym nie wypali to trzeba będzie szukać czegoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Rok doświadczenia w branży jest, portfolio jest (tylko obecnie w edycji więc nie mogę za bardzo pokazać).
Problem w tym, że nie wiem nawet ile PLNów zaproponować na potencjalnej rozmowie kwalifikacyjnej, gdy mnie o to zapytają. Jestem z Polski B, tu po rzuceniu kwoty 2k bywa bardzo problematycznie, przez co schodzi się jeszcze niżej ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nie chcę popełnić faux pas i rzucić zawyżonej kwoty, ale nie chcę też zejść za nisko, tak by pracodawca tylko przyklasnął bo znalazł barana który będzie mu pracował za bezcen.
A nie ukrywam że dobrze byłoby mieć hajs na opłacenie mieszkania (na pół), coś do jedzenia, plus od czasu do czasu jakieś zachcianki z dupy, ew. aby zostało coś na oszczędności. Tak więc, jak to jest tam u was z zarobkami?
#grafika #gdansk #gdynia #zarobki #kiciochpyta
  • 22
@xandra: oczywiście ze mam portfolio, jestem teraz tylko na etapie jego edycji ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więc tak czy siak przy szukaniu pracy pierwsze co będę robił to wrzucał do niego link
@su1ik: może w jakichś agencjach reklamy - projektowanie logo, opakowań, ogólnie branding i wszystko pod druk, włącznie ze składem. Retusz, koloryzacja zdjęć, jakieś wycinanie z tła.Trochę webdesignu, ale w tym niestety mniej (skończyłem szkołę poligraficzną, jestem bardziej nastawiony na projektowanie rzeczy do druku) choć nie ukrywam, że obecnie pracuję przy jakichś gówno-bannerach internetowych, a chcę też zacząć kształcić się w stronę UI/UX.