Wpis z mikrobloga

@kitcre No spoko, jestem ale to ma byc argument? Bo kazdy? Zaloze sie, ze 99% osob nawet nie wie jak wygladaja te serwisy bez reklam bo od razu adblock. A zdecydowana wiekszosc ma reklamy, ktore ledwo sie zauwaza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zycia_sens Ale w gruncie rzeczy mogą za to winić serwisy które używają takich inwazyjnych reklam a nie użytkowników :) sam wyłączone mam reklamy na stronach które lubię i szanuję, bądź gdy jest podana informacja że nie stosują takich reklam.
  • Odpowiedz
Jak chce zarabiać to niech idzie do pracy.

To tak jakby 30 lat temu ktoś piekł ciasta i mówił znajomym:
Pokaże ci moje ciasta ale daj mi 10 zł, bo ja na to hobby poświęcam dużo czasu i mam koszty.
  • Odpowiedz
@kitcre: @Zycia_sens: To ja może wypowiem się zarówno z punktu widzenia twórcy treści w Internecie jak i użytkownika.

W pełni rozumiem użytkowników, którzy używają tego typu rozszerzenia bo robią to zazwyczaj przez opresyjne reklamy, 203203 pop-upów czy otwieranie się jakiegoś dziadostwa w tle. Sam używam AdBlocka, gdzie dodaje do wyjątków niektóre strony gdzie pokazują mi się reklamy, w które chętnie sobie co jakiś czas kliknę.

Na swojej stronie internetowej mam niewielką jednostkę reklamową w pasku bocznym (pod zdjęciami z Instagrama), która nie przeszkadza w czytaniu strony. Jest wyświetlana przez około 65% użytkowników, pozostali używają AdBlocka, itp. Uważam jednak, że winni tego stanu rzeczy jest głównie część twórców i stron internetowych, które opresyjnie atakują
  • Odpowiedz
@kinlej Ale bulszit. Praca to tylko przerzucanie lopata piachu pewnie, nie? Dorabiania na boku to jakis grzech? Przyklad z dupy niesamowicie. Jak ktos ma wiedze na tematy np. kucharskie i udostepnia swoje przepisy i jedyna cena jest reklama to naprawde dla Ciebie to samo jak placenie 10zl za obejrznie ciasta? Powiedz, ze zartujesz
  • Odpowiedz
Nie mozna zarabiac na swoim hobby?


@Zycia_sens: wtedy nie ma co wciskać ludziom, że się to robi hobbystycznie, czyli dla przyjemności czy satysfakcji. To jest po prostu forma zarobkowania - praca, a nie hobby. Wówczas wymaganie opłaty jest oczywiste.
  • Odpowiedz
Dużo dobrych hobbystycznych stron całkiem przestało działać albo nie są już dawno aktualizowane głownie ze względu na blokowanie reklam i obniżenie dochodów. Male portale nie maja dużo reklam a wielkie portale sobie poradzą z adblokami. Szkoda że blokowanie reklam włączane jest od razu na wszystkich stronach, użytkownik nie może sobie później wybrać gdzie zablokować gdzie nie. Każdy chce znaleźć w internecie dobry content za darmo ale przygotowanie i utrzymanie tego kosztuje i
  • Odpowiedz
mam zajebisty pomysł na rozszerzenie: adblock ale z odfiltrowanymi nieinwazyjnymi reklamami czyli blokowanie reklam tylko na tych stronach, które użytkownicy rozszerzenia masowo zgłoszą jako zbyt krzykliwe, a pozostałe strony wyświetlają się z reklamami normalnie

wilk syty i owca cała
  • Odpowiedz
Jak chce na tym zarabiać niech zablokuje stronę hasłem i sprzedaje dostęp.


@kinlej: i za ile byś takich stron zapłacił, gdyby większość była zablokowana ,1-2 ? Podejrzewam ze nie więcej albo i wcale. Po co płacić jak możesz mieć wszystko za darmo. Jedna czy dwie reklamy nie przeszkadzają w poruszaniu się po stronie. Użytkownik ma content za darmo a autor, który przygotowuje materiały, robi research, administruje strona, jakieś wpływy na
  • Odpowiedz
@Zycia_sens: Dlatego ludzie oferują coś ekstra dla wspierających ich działalność. Uważam ten system za najlepszy i z własnej woli oddaję im swoje pieniądze. Żadnemu natrętowi mówiącemu 'UUU ODBLOKUJ REKLAMY, BO PRZECIEŻ TO MOJA PASJA' nie daję ani grosza/kliknięcia. Zresztą takim zachowaniem nie wspierasz twórcy, tylko reklamodawcę - płacą ludziom jakieś ochłapy za reklamowanie ich produktu/usługi. Realna wartość reklamy dla wielu odbiorców, o pokrewnych zainteresowaniach (bo blogi/strony są w większości o
  • Odpowiedz