Wpis z mikrobloga

Amerzone: The Explorer's Legacy (1999)
★★★★★★★ [04:00]

Krótka, ale lepsza niż sądziłem! Skusiłem się nazwiskiem Benoît Sokala, bo podobał mi się klimat Syberii i liczyłem na coś podobnego. Nie przeliczyłem się!

⌘ gra to wyprawa do świata stworzonego przez niezwykłą wyobraźnię
⌘ czuje się rękę człowieka od Syberii i ten jego melancholijno- magiczno- epicki styl ;)
⌘ gra jest krótka, nie zajęła mi chyba więcej niż 4h, ale dzięki temu nie przynudza, co zdarzało się w Syberiach
⌘ grafika ewidentnie się zestarzała, ale dla ludzi z wyobraźnią powinna być przyjemna w odbiorze
⌘ załóżcie słuchawki - dźwięk i muzyka dużo wnoszą do klimatu
⌘ gra jest bardzo prosta, nie sposób gdzieś utknąć na dłużej, do dyspozycji w danym momencie jest raptem parę przedmiotów i lokacji; zawsze wiadomo, co należy zrobić, a jak nie wiadomo, to łatwo zastosować brute force ;)
⌘ nie ma złożonych zagadek, użycie przedmiotów na poziomie elementarnym, dialogów brak (są 2-3 monologi) - gra to raczej casualowa wędrówka przez inny świat
⌘ aha - świat jest prerenderowany i nie mamy swobody poruszania się po nim, ale inaczej niż w wielu takich grach mamy swobodę rozglądania się we wszystkich kierunkach; bardzo fajnie to działa w praktyce, w grach tego typu ruch bywa irytujący, a tu jest bardzo naturalnie
⌘ działa bez problemu Linux/Wine bez żadnych dodatkowych zabiegów

#sokal #przygodowki #retrogaming #staregry #linuxgaming #grylinux
kurp - Amerzone: The Explorer's Legacy (1999)
★★★★★★★☆☆☆ [04:00]

Krótka, ale leps...

źródło: comment_PIG1f4tTYhmyu5IxislkWKRCjQmWIuza.jpg

Pobierz
  • 1