Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo #kiciochpyta #feeder
Hey.
Mam pytanko do was, może ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Zaczynam swoją przygodę z feederem ( zacząłem już nawet poprawnie wymawiać to nazwę). No i naoglądałem się filmów na YT o montażu zestawu, dziś próbowałem na skrętkę bez rurki, jak się okazało gdzieś popełniam błąd - urwałem 4 koszyki przy zarzucie i to pod rząd. Zestaw robiłem dość prosty, koralik z agrafką - stoper - skręcona żyłka - przypon na pętelkę. No i coś ewidentnie nie szło tylko nie wiem co :/ wina zyłki to nie była bo potem zrobiłem to z rurką i miotałem koszyczkami jak szatan.
Pomocy/.
  • 20
  • Odpowiedz
@KamilWrona: kup sobie te rurki i nie kombinuj. To naprawdę działa i daje radę, ale jest pełno internetowcy specjalistów którzy obczytali się książek że rurka to gówno i wymyślają jakieś skrętki :P najprostszy zestaw to rurka koszyk koralik krętlik i przypon z haczykiem ;) chyba że masz jakiś mocny argument, że skrętka lepsza./
  • Odpowiedz
  • 0
@Pszesmiewca no na logikę, skrętka jest mniej widoczna w wodzie, taniej od rurki wychodzi, i jak na początku mi się nie urywało to widziałem minimalnie więcej brań niż kolega obok z rurka
  • Odpowiedz
  • 0
@badAttitude na szczytowce,często jeszcze przed silnym machnieciem, myślałem że gdzieś odpryl lakier na przelotce, ale jak założyłem rurkę to przestało, myślę że może to być spowodowane zbyt małym węzłem przez który stoper przelatywał, ale wtedy skrętka by zostawała na żyłce a ja miałem ją pusta.
  • Odpowiedz
  • 0
@morq przez szczytówkę przechodzi sama czysta żyłka, ale przy rzucie mniej więcej chyba w tym miejscu się zrywa bo po rzucie jest tak że nie mam dużo żyłki w wodze a jest ona między pierwszą druga przelotka więc zrywa się gdzieś przy całym zestawie
  • Odpowiedz
@KamilWrona: ja zamiast stopera przed skrętką daje śrucinę, lepiej odpycha skrętkę od koszyka, na końcu skrętki krętlik cralusso z aliexpress do szybkiej wymiany przyponów i sam przypon 50cm+. O ile rurka anty nie przeszkadza w wodzie płynącej to w wodzie stojącej jest to zbędny element i jakieś znaczenie ma. Opad zestawu zawsze na naprężonej żyłce, żeby przypon ładnie się ułożył. możesz dać metrowy odcinek żyłki grubszej i na niej montować skrętkę
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: z rurki korzystam w ostateczności, nigdy nie wiem gdzie góra a gdzie dół XD.Za to lubię montować koszyczek "Na stałe", biorę na danym odcinku żyłki robię oczko i przekładam przez nie koszyk, o ironio ten sposób zawsze mi działa :D
Wracając do rurek to z jakich lepiej korzystać? z tych z kolankiem czy prostych? bo się spotkałem i z takim i z takim modelem.
  • Odpowiedz
@KamilWrona: Trochę już minęło czasu odkąd postawiłeś posta ale postaram się doradzić. Również zdarzało mi się, że urywałem koszyki w zestawie ze skrętką. Winny temu był sam koszyk - był za ciężki. Też łowię na żyłkę 0,20. Ten zestaw sprawdza mi się przy koszykach 70, max 80 gr. Cięższego nie założysz bo urwiesz. Jeśli chciałbyś pójść do góry z masą to: albo grubsza żyłka, albo plecionka, albo przypon strzałowy. Kiedy kończysz
leszkuuu - @KamilWrona: Trochę już minęło czasu odkąd postawiłeś posta ale postaram s...
  • Odpowiedz