Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Siema, mirki.

Szukam roweru MTB:

kwota: około 4000 zł
typ: tego nie jestem do końca pewny, może mi pomożecie z wyborem. Nigdy nie jeździłem na rowerze wyczynowo. Nie musi to być jakoś strasznie wygodny rower, rower musi mi podnosić adrenaline i dawać dużo frajdy z jazdy, od czasu do czasu pojeżdżę nim po mieście czy nad wodę. Najbardziej jara mnie DH ale mieszkam w Warszawie i chyba w okolicy nie ma tras a poza tym do 4000 raczej nie kupię traila czy enduro. Chciałbym po prostu #!$%@? i od czasu do czasu z czegoś zeskoczyć bądź oderwać koła od ziemi. 

Tak czy inaczej w tej kwocie pozostaje mi chyba hardtail XC. Jednak nie wiem czy na tego typu rowerze można ' delikatnie poskakac' czy pozjezdzac.

Koła: podobno w XC wszyscy już jeżdżą na 29", nie ma sensu brać 27.5?

Moje typy:
- Kross level 6.0/7.0
- Grand Canyon Al 5.0
- Scott Aspect 910/710
- może jakiś Trek czy Romet?

Wydaje mi się że Canyon jest najrozsądniejsza opcja chociaż słyszałem że jest strasznie krótki. 

Co o tym wszystkim myślicie? Jaką drogę wybrać?

#mtb #rower #downhill
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chce_minusa: Ile masz wzrostu? Ja miałem podobne dylematy i kupilem Kellysa Gate 50 2018, ma sztywne osie i w miarę dobry osprzęt za tą cene - ja zbiłem 12% z 4200.
  • Odpowiedz
@Mark: No właśnie się nie przymierzałem, może faktycznie ta geometria może nie jest taka znowu wymagająca przy odpowiedniej sylwetce. Jakie były Twoje odczucia na tym Kellysie?
  • Odpowiedz
@chce_minusa: Nie przymierzałem wiele rowerów, ale dla mnie było OK. Fajnie jest się przymirzyć bo to jest tak jak z butami, jednemu pasuje, drugiemu nie.
  • Odpowiedz
@EvilMorty: a może spróbuj coś złożyć samemu? :) Ja na takie lekkie skakanie i wypady nad wodę mam hardtaila na ramie Dartmoor Hornet, teraz można ja przystosowana do 27,5” kupić, rozmiar L, składasz jakieś kolka albo kupujesz używki , to samo z niektórymi częściami, blokowany amor i masz fajny rower enduro/freeride który będzie zbudowany z mocnych komponentów i jak ci podejdzie skakanie to sobie go podrasujesz jeszcze w zależności od
  • Odpowiedz