Wpis z mikrobloga

1. Organizatorem obchodów było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowa Rada Oświęcimska. Nie wiem co ma do tego PO.
2. Wnuka Höss'a, mocno zaangażowanego w działalność antynazistowska. Niby dlaczego mieliby go nie zaprosić? Komusze metody odpowiedzialności zbiorowej.

Robi wiele, by naprawić zło wyrządzone przez jego dziadka. Nie wszyscy wierzą, że działa bezinteresownie. - Znam moje dziedzictwo. Nie mogę już tego zmienić - mówi 49-letni Rainer Höss. Nie ma fizycznego podobieństwa między nim i dziadkiem Rudolfem. I Rainer stara się przekonać świat, że nie tylko fizyczność ich różni. - Mogę pokazać, że naziści się mylili. Pokazać, że zło wcale nie płynie we krwi człowieka. Że nie można go odziedziczyć - przekonuje na łamach "The Wall Street Journal".

Udowodnienie tego to dla niego rodzaj życiowej misji. On próbuje wykorzystać swe nazwisko i użyć go jak oręża przeciw temu, co niegdyś reprezentowało. Odwiedza ok. 70 szkół rocznie, działa w stowarzyszeniu Loud Against Nazis (Głośno Przeciwko Nazistom) i poświęca się kilkunastu innym projektom. Otwarcie mówi o historii swej rodziny, wykorzystuje ją, by apelować do młodych o tolerancję, odrzucenie zwyciężającej świadomość złej ideologii. - Muszę jakoś poradzić sobie z facetem, który teraz smaży się w piekle - mówi. #


3. Zofia Pilecka nie miała żalu do organizatorów ze jej nie zaproszono, ponieważ od lat nie dostaje żadnych zaproszeń.
4. Ciekawe czy zaproszono ja w latach 2006-2007, niestety nie moge znalezc zadnych informacji na temat obchodow z tamtych lat.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Zofia Pilecka, córka rotmistrza Witolda Pileckiego powiedziała, że powinna być na wtorkowych uroczystościach w Auschwitz. Nie mogę zapraszać się sama - zaznaczyła. Pytana, czy ma żal do organizatorów uroczystości, stwierdza: "Żal miałam kiedyś. Od lat nie dostaję żadnych zaproszeń. W związku z tym przyzwyczaiłam się."#


#neuropa #4konserwy #stomanipulacjiprawakow #polityka
prawarekasorosa - 1. Organizatorem obchodów było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ...

źródło: comment_sctSSmnfFgULgBUJM12iI0wHr4qbTq6v.jpg

Pobierz
  • 1