Wpis z mikrobloga

#krakow #prawojazdy

Hej Mircy!
Jestem na etapie robienia prawka kat. B i trochę się naciąłem. Skorzystałem z usług pewnej małej i szczerze mówiąc tańszej szkoły. Wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle. Kurs minął w bardzo nieprzyjemnej atmosferze. Instruktor, a zarazem właściciel, był przekonany o tym, że ochrzanianie i irytowanie się przy braku normalnego feedbacku jest jedyną słuszną metodą pedagogiki. Ignorował pytania w rodzaju: "Jak powinienem się zachować w danej sytuacji".
Kiepskich wrażeń było więcej. Mniejsza o to. Stwierdziłem, że zacisnę zęby, dokończę kurs, a potem dokupię jeszcze kilka godzin u niezależnego instruktora. A tu wał. Po 30 godzinach musiałem dokupić 1 godzinę na egzamin (ukryli tą informację - egzamin w cenie*, cena xxxx*, promocje się nie łączą - gwiazdka to przecież promocja!). Rzecz jasna nie zdałem i pojawiła się sugestia, że jak dokupię kilka godzin to na pewno zdam ʕʔ Sęk w tym, że do tego czasu nie mogę jeździć z nikim innym, nawet doszkalająco.
Ostatecznie zabrałem od nich dokumentację i teraz szukam szkoły, która mnie przyjmie z przejeżdżonym i nie zaliczonym kursem, tak na kilka godzin. Możecie coś polecić w Krakowie? Ważne jest dla mnie, aby uniknąć januszy pedagogiki, więc nie już nie będę cebulić :p

P.S. coś nie wierzyłem w te jeszcze kilka godzin po tym jak wcześniej padły pytania: "Ooo, pan inżynier?! A to ile pan zarabia?"

P.S.2 Jakby ktoś mnie teraz przekonywał, że widocznie nie nadaję się na kierowcę - teoria państwowa zdana, weryfikowałem praktykę ze znajomym egzaminatorem (nie stąd). Oczywiście poza drogami publicznymi, prywatnym samochodem.
  • 12
statecznie zabrałem od nich dokumentację


@Gprre: No i #!$%@? prawidłowo. Jak w Krakowie nikogo nie znajdziesz to pod Warszawą mam zaprzyjaźnioną szkołę która może Ci pomóc.
A takich Januszy to #!$%@?ć, podaj pełną nazwę szkoły, ostrzeżesz innych
A takich Januszy to #!$%@?ć, podaj pełną nazwę szkoły, ostrzeżesz innych


@robertx: Napiszę, ale poczekam, aż będzie prawko w ręce. A nuż ktoś kogoś zna - gościu siedzi w biznesie już dość długo.

@Gprre @agaja polecała jakiś czas temu paru instruktorów, może pomoże


@Korpokociak: dzięki! z @agaja ostatnio mieliśmy inne tematy i nie wypłynęło prawko ;)
@Pieron: zdawalność była na poziomie przeciętnym poziomie. Może to jakaś metoda - obniżać ludziom poczucie wartości, wymuszać przedłużanie kursu w nieskończoność...
@aanndrzej: Cóż mądry Polak po szkodzie. Dodam jednak, że cena była rynkowa, to nie była ta najtańsza szkoła;)