Wpis z mikrobloga

  • 11
@Kofas no jak ma dostęp do naszych kont (a ma) to jest, sama się zresztą komuś przyznała do tego, podobno w przeszłości wywalala osoby za to co do siebie pisały (o niej)
  • Odpowiedz
@karoozela ja się na tym nie znam, ale może ktoś bardziej obeznany może się wypowiedzieć czy takie zapisy w umowie są zgodne z prawem - bo to że takie coś podpisałaś wcale jeszcze nie znaczy że jest w świetle prawa wiążące
  • Odpowiedz
  • 11
@MarianKolasa raczej nie jest wiążące, prawo pracy mówi jak wygląda stosunek pracy i nie jestem w stanie się go zrzec. Dlatego sie zbytnio nie przejelam, zwłaszcza, że hajs mam liczony za nadgodziny 50% więcej itp więc nie tracę
  • Odpowiedz
  • 10
@karoozela znam firme, gdzie pracodawca po przeczytaniu takich wiadomości na czacie wywalił połowę załogi. W dzisiejszych czasach to normalne, że komputery są monitorowane. Pracodawca ma obowiązek o tym poinformować. A druga sprawa to to, że trzeba być bardzo niepoważnym by na służbowym kompie, pisać/szukać prywatnych rzeczy.
  • Odpowiedz
@normanos: jeśli przychodzi się do pracy gdzie jest zainstalowany komunikator (GG) i pracodawca po jakimś czasie sprawdza archiwum to też jest zgodne z prawem?
  • Odpowiedz
@karoozela W jaki sposób masz umowę zlecenie i kierowniczkę nad sobą? I jeszcze czyta twoje prywatne wiadomości? Jeezu aż mnie głowa rozbolala, dlaczego ludzie tak sie dają traktować? Kiedyś to sie zmieni? Na tych zleceniach robią z ludźmi co chcą :/
  • Odpowiedz