Wpis z mikrobloga

Dell Inspiron 3521 DMMSPY1
Cześć !

Mam problem z moim starym juz Inspironem 3521 z ekranem dotykowym.

Został kupiony ponad 4 lata temu za około 1400, tania wersja na studia. W zeszłym tygodniu zepsułem digitizer, był robal i pomyślałem że bez odkręcania go wyciągnę. Odchyliłem ramke i wszystko szło świetnie :) zabierałem się już zeby patyczkiem wypchnąć go spomiędzy digitizera a lcd. Sprawę skopałem gdy delikatnie skręciłem ramkę z osadzonym w nim digitizerem który musiałbyć na prawdę z ch****ego materiału, pękł w momencie

jak na razie cena tego laptopa wynosiła około 50%, ale z tym uszkodzonym ekranem pogoniłbym go za raptem 300 a ma posłużyć 1-2 miesiące i iść w świat.
Ktoś może mi powiedzieć, czy mogę zdemontować digitizer z jego ramką i zamontować ramkę z laptopa bez dotyku?
używana ramka z digitizerem to 200,- -1/3 - 1/2 wartości lapka
zastanawiam się też czy matryca montowana w tych dotykowych jest inna od tych bez dotyku ? tj czy bez ochrony w postaci szkła digitizera nic się jej nie stanie ?

dell ma to w du*ie z racji tego że gwarancja dawno wygasła nie są w stanie mi podać niczego, numerów elementów wymiarów a już na pewno nie informacji że będzie lub nie będzie taka ramka pasować

chyba że ktoś chce zakupić :P ? intel pentium 500GB 4GBRAM intel hd4000 15,6 led

#dell #laptopy #laptop #naprawalaptopow #sprzedamlaptopa