Wpis z mikrobloga

jak zgrać muzykę na płytę, żeby móc ją odtworzyć później w samochodzie?
Myślałem, że to działa po prostu jak jakiś pendrive, po prostu dajesz pliki .mp3 na płytę i już, a tu taki #!$%@?. Okazuje się, że trzeba je przekonwertować na cda, no spoko, podobno można to zrobić nawet za pomocą WMP, tylko jakoś dziwnie mi się to robi, bo według poradników to powinno mi się pojawić jakieś okno z zapytaniem, czy chcę zgrać coś tam na płytę, a ja jedynie otrzymuję komunikat, czy chcę tego używać jako usb czy odtwarzacz (wybrałem to drugie)... włączam tego WMP i coś tam się niby konwertuje, ale jak wkładam płytę do samochodu, to nic się nie dzieje :P #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
@yourgrandma: zwykły windowsowy kreator sobie z tym radzi. O ile pamiętam to przeciągasz mp3ki do katalogu pustej płyty i klikasz wypal jako CD-audio w opcjach.

Opcjonalnie - bodajże foobar radzi sobie z konwersją mp3 na .wav i wtedy po prostu wypalasz te pliki audio skonwertowane
  • Odpowiedz
@yourgrandma: no to może wrzuć wreszcie czystą płytkę :P
Jeśli wcześniej coś na niej próbowałeś a się wywaliło to będziesz miał otwartą sesję na płytce - pusta a do wywalenia :)
  • Odpowiedz
może być w mp3, jak wrzucasz płytę do kompa i pokazuje ci audio cd to jest ok. Kolejny problem to może być szybkość nagrywania płyty. Z racji tego że radio jest starsze skoro nie obsługuje mp3, to może mieć problem z płytami nagranymi na 52x - spróbuj wypalić wolniej.

I żeby mieć pewność że wypalasz audio cd poprawnie to wrzuć ją do kompa - jeśli wejdziesz do niej i bedzie wyglądać jak
  • Odpowiedz