Wpis z mikrobloga

Prezentujemy Deklarację Niepodległości Bitcoina,

Krucjata mająca na celu wchłonięcie Bitcoina przez rząd rozpoczęła się. Toczą się starania, by manipulować nim. Celem jest połknięcie Bitcoina, przetworzenie go, zintegrowanie, uwstecznienie, oraz zablokowanie jego rozwoju za pomocą niedziałającego systemu, w którym żyjemy.

Tekst deklaracji: https://cyfrowaekonomia.pl/deklaracja-niepodleglosci-bitcoina/

#bitcoin #kryptowaluty
  • 11
w przyszłości będzie dla użytkowników


@pawlo74: dlatego trwają prace nad CT/MimbleWimble ale mówienie że obecnie btc jest anonimowe to albo celowe wprowadzanie ludzi w błąd albo zwykły brak podstawowej wiedzy
@bitcoinet: już teraz wiecie dlaczego 3 lata temu w metrze w Londynie oburzyłem się delikatnie kiedy powiedzieliście, że cieszycie się na obecność Marka Belki na konferencji bitcoina? Nie da się pogodzić rządu i bitcoina. Każdy kto wierzy, że kiedyś uda się to zrobić żyje według mnie w iluzji.
@pawlo74 oryginalna deklaracja.

"Internet jest główną siłą w redukowaniu roli rządu". Bitcoin nigdy nie będzie lubiany przez rząd, ale liczyliśmy na jakieś mądre regulacje. Tylko NBP się uwziął, obecna sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej gdyby nie naciski ze strony NBP.
@bitcoinet: rozumiem Wasz punkt widzenia ale bitcoin nie powstał po to aby starać się przekonać bank do przejścia na naszą stronę. My budujemy swój własny system czy im się podoba czy nie. Oczywistym jest, że nie będzie się im to podobać będą walczyć do końca. Osobiście nie mam nic do rządów ani banków, które nie mają nic do mnie czy do moich pieniędzy, moim pieniądzem nie jest ich pieniądz to mój