Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki,
kupna samochodu ciąg dalszy. Samochód wybrany (dwa modele) i teraz pozostaje kwestia sprawdzenia samochodu na diagnostyce. Czy można zaufać w stacji diagnostycznej w pełni ich werdyktom i czy warto zwrócić na coś szczególnie uwagę ewentualnie przy standardowym sprawdzaniu czy lepiej dopłacić za pełen przegląd.

  • 9
@ParanoidBumblebee: Masz pewnie na mysli SKP.

Pracujacy tam w wiekszosci nie znaja sie jakos mocno na samchodach.
Zakladam,ze kupujesz cos drozszego jak 5k i diagnostyka ma byc dokladniejsza niz to,ze nie ma dziur w podlodze , hamuja wszystkie 4 kola i amory maja 85% sprwnosci.

Jesli chcemy miec doglebne sprawdzenie drogi warte rozwazenia sa 2:

a) ASO
b) Nieautoryzany , ale polecany warsztat specjalizujacy sie w danej marce

Pomijam,ze zwykle ogarniety
@ParanoidBumblebee: W SKP sprawdzą Ci tylko światła, spaliny, zawieszenie i hamulca, czyli czy auto jest SPRAWNE, natomiast nie zbadają w jakim jest stanie. Tu najlepiej jechać do ASO albo zaufanego warsztatu i zrobić gruntowny przegląd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: opcja 1 to 10 letni nissan note za 15k a opcja 2. To peugot 206+ (8 lat) za 16k. Tak miałem na myśli SKP. A ogólny warsztat a za to polecany? Praktycznie najlepszy w mieście i okolicach (swoje też kosztuje) warto brać pod uwagę? Przy czym właśnie ten nissan miał świeżo wymieniany rozrząd
@ParanoidBumblebee: notem jezdzilem pary razy na wakacjach i generalnie nie mam zdania.
Czemu 206+? Taki peżo z dałnem.

Mialem nowego 207 i bym go polecal. Spokojnie w tej kasie dostniesz z polskiej dystrybucji i pierwszej reki.

Te auta polecam obejrzec z kims obeznanym w temacie aut i ich naprawy (zeby nie trafic MEGA rozbitka) i podlaczenie pod interfejs u kogos kto ma o nim pojecie. Mysle,ze weryfikacja na wylot nie bedzie
@bigger Benzynka. W sumie byłaby opcja też Reno Clio kupić za 15k 8 letnią chociaż osobiście bardziej przekonuje mnie ten Nissan. Jest taki wygodny i ma swoją jakby duszę. Którym lepiej się zainteresować w nowej opcji?
10 letni Nissan Note (zadbany) 15k
8 letni Renault Clio za 15 k (zadbany)
8 letni Peugot 206+ za 16k (stan prawie idealny)
Nie natknąłem się właśnie jeszcze na zadbaną 207ke :/ A próg cenowy to