Wpis z mikrobloga

Jupp Heynckes na dzisiejszej konferencji prasowej Bayernu Monachium przed meczem z Augsburgiem:

- Tego ranka wsiadłem do windy razem ze starszą parą. Miałem przy sobie torbę Bayernu. Pani zapytała mnie, dość szczęśliwie, 'Oh, jesteś kibicem Bayernu Monachium?!'

Odpowiedziałem: 'Tak, pewnie!'

#mecz #pilkanozna #bayernmonachium
  • 12
  • Odpowiedz
@p1p2p3p4: Ich żenującą wiedzę piłkarską, bo w USA "soccer" jest sportem modnym wśród bogatszych sfer, więc coraz więcej ludzi go ogląda (żeby np. zaplusować u szefa), ale z typową dla przeciętnego Amerykanina ignorancją.
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania typowy smalltalk w windzie a ty sie doszukujesz amerykanskiego #!$%@? bo kogos gowno obchodzi kopanie pilki xD tez nie wiem jak wyglada trener BM i w zasadzie gowno mnie to obchodzi.
Az mi sie przypomniala historia o pewnym ciemnoskorym brytolu ktory udawal cristiano i dupczyl laski naookolo podajac sie za niego, nie przeszkadzalo im ze jezdzi fiatem i ma brytyjski akcent
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: ale ich liga to w porównaniu do Europejskich lig to poziom takiej ligi Portugalskiej.
Raczej nie wymienisz mi trenerów z Portugalii.
A jednak Bundeslige, Serie A, La Lige i Premier League ogląda się na całym świecie i jest kilkadziesiąt razy bardziej popularna niż ichniejsza (amerykańska) liga mistrzów.
  • Odpowiedz
@vardum: No dobra, ale tu rozmowa dotyczy "żenującej wiedzy piłkarskiej" na bazie braku rozpoznania siwego pana w windzie przez starszą panią.
W Meksyku średnia widzów na mecz jest nieznacznie mniejsza niż w Hiszpanii, a nie rozpoznałbym żadnego trenera.
Tu chodzi o to strzępienie.
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: ale to europejscy giganci to nie są żadni lokalni hegemoni. To są globalne marki rozpoznawalne nawet w indonezyjskiej dżungli gdzie małe dzieci biegają z koszulkami Lewandowskiego.
No i kobieta zdaje się że doskonale zna Bayern skoro rozpoznała go po herbie. Czy byłbyś wstanie po herbie rozpoznać te meksykańskie kluby?
  • Odpowiedz
@p1p2p3p4: Moja babcia nie rozpoznałaby herbu jakiegoś obcego klubu z drugiego końca świata (tamta babeczka była z USA, a i tak rozpoznała herb Bayernu Monachium i o niego zagaiła, więc jest różnica).

Jeśli moja babcia posiadałaby taką wiedzę, że będąc np. na wakacjach w Argentynie zobaczyłaby i rozpoznała logo Boca Juniors to raczej kojarzyłaby też ich trenera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz