Wpis z mikrobloga

Robil ktos z Was miraski uprawnienia do 15kV D+E z pomiarami?
Mocne trzepanko na egzaminie? Ostatnio jak robilem sepy na samo D+E trzepali mnie chyba z godzine a pomiarow nie dostalem, ale mialem wtedy lat 19 - wiec wiadomo.
Chyba ze starczy powiedziec ze wierzacy i praktykujacy ^^
#elektryka
  • 6
@NexciaK: młodzikom pomiarów nie dają (przynajmniej w moim regionie).
Jak człowiek jest starszy to wystarczy kurs płatny w cechu i egzamin sam się zdaje.
Pomiary powyżej 1kV to już wyższa szkoła jazdy. Łatwo na pewno nie będzie.
Podstawa to czy te pomiary będą ci potrzebne? Masz sprzęt do pomiarów powyżej 1kW?
Jeśli pracodawca sponsoruje to jak najbardziej idź. Najwyżej nie zdasz.
@Silikon: Pomiary chcialbym do 1kV, zapomnialem dopisac.
D+E chcialbym do 15kV.

Generalnie nie praktykowalem, pare razy robilem w trafostacjach w firmie, ale kierownik srednio chetnie mnie tam wpuszczal bez uprawnien. Robilem tez pomiary calej instalacji firmy itd, za duzo doswiadczenia z tym nie mam, dopiero bede mogl nabyc ;p Ciekawi mnie jak mocno beda mnie cisneli z teorii, zwlaszcze ze robilem jak pamietam wszystkie 1-9. Oczywiscie paru mi nie dali.

Sam
@NexciaK: Uprawnienia do 1kV można sobie kupić :/ Jak już masz E+D i brakuje Ci pomiarówki to praktycznie każda komisja Ci da jak powiesz, że w pracy niezbędne. Tylko trzeba trochę o pętli zwarcia poopowiadać.
Do 15kV to najlepiej do Bielska-Białej na poligon na szkolenie podjechać i po szkoleniu zdać egzamin.
@elineusz: Bede robil w Bydgoszczy albo Gdansku, razem z kursem. Imo warto sie poduczyc i zdac normalnie niz tam gdzie najlatwiej.
A kupic mozesz podstawowe uprawnienia E, ktore starcza Ci do pracy na budowie. Mam paru takich u siebie - Powiedzieli ze nie wierza, tylko praktykuja jako pomocnicy i potrzeba im kwitu zeby nikt sie nie przyczepil.
Tylko takie uprawnienia starcza do zmiany zartowki czy wlaczenia Ski jak za duzo wiertarek
@NexciaK: się nie szczyp na 15kV tylko od razu składaj na ''bez ograniczeń''. Pytania przy zdawaniu powyżej 1kV głównie są nastawione na BHP. Zwłaszcza jak się zdaje na D bo wówczas bierzesz odpowiedzialność na klatę za innych.
@NexciaK: Jest ponad 300 komisji z uprawnieniami URE. Część dosłownie sprzedaje uprawnienia do 1kV. Pomiary też. Poligon Bielski ma dobrą renomę ale jak gór nie chcesz przy okazji pozwiedzać to nic nie poradzę ;)