Wpis z mikrobloga

@kukisp:
Posiadam, jak masz Pan jakieś konkretne pytania to proszę śmiało pytać, teraz troszkę informacji:
- Yerba smakuje normalnie, Yerbomos nie trzyma temperatury (nie jest to termos), lepiej niż w matero (ceramika), ale bez szału. Najlepsza opcja to Yerbomos + termos.
- Jak się przechyli Yerbomos to woda cieknie, yerbomos musi być w pozycji pionowej.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :-}

@Puszczyk1990:
Niestety nie ma obecnie takich yerbomosów, jedyna
  • Odpowiedz
@kukisp:
Ceną :-}
Oba i tak są pewnie produkowane w Chinach, to z NaturalMarket ma wymienna rurkę, a tę z unmate chyba nie ma takiego bajeru (dajmy na to połamie nam się ta rurka i trzeba wyrzucić cały Yerbomos). Tak po za tym, to z wyglądu i działania to jest to samo. Lepiej brać ten z naturalmarket (tańszy + wymienna rurka).
Jak tak chodziłem sobie na zewnątrz i <1H i woda
  • Odpowiedz
@kukisp:
Tu jest Yerbomos za ~25zł:
https://www.naturalmarket.pl/product-zul-3926-YERBOMOS-bidon-termos-bombilla-matero-Yerba-CBSe.html

Wszystkie działają w sumie tak samo, odkręcana góra i tam wsypujemy susz, pojemnik na wodę, rurka i to tyle. Z zalet Yerbomosu to lepiej się z tym chodzi niż z matero, ciut dłużej trzyma ciepło + jest bardziej szczelniejszy niż matero. Prawdziwe zalety odsłaniają się z termosem, sam Yerbomos troszkę słabo wypada (trzymanie ciepła).
  • Odpowiedz
@DonislawDev: a co do mate, ile tam wchodzi suszu ?

oraz pytanko obecnie mam yerbe cruz de malta, gorzka niby mocna, wczesniej byłem na mate green łagodniejsza i mniej pylasta obawiam sie ze słabiej działała, jak w odniesieniu do tych dwóch wypada pajarito bo nie jest dosyc droga za 1kg 23zł ?
  • Odpowiedz
@kukisp:
Troszkę wchodzi, ile dokładnie tonie wiem, ale z 50g nawet chyba wejdzie ;p
Cruz de Malta spoko, mate green łagodniejsze i też mi smakuje. Pajarito jest gorsza od Cruz de malty (to moje zdanie), jest bardzo mocno pylasta, mniej wyrazista w smaku.
Z takich zielonych to polecam:
- Verde Mate despelada
A z takich "normalnych" to dobra jest Amanda Despelada.
  • Odpowiedz
  • 0
@kukisp Przecieka w miejscu łączenia "matera" z częścią na wodę. Musisz trzymać w pionie. Do samochodu lepiej kupić matero stricte samochodowe, taki jakby walec, i do tego samochodowy uchwyt na kubek. Yerbomos jest dobry chyba tylko do pracy lub tam, gdzie nie możesz zalać yerby.
  • Odpowiedz
  • 0
@kukisp Tylko piszę, że jeśli byś chciała do samochodu to bardziej się opłaca zwykłe materko. No właśnie, do czego zamierzasz używać yerbomosu?
  • Odpowiedz