Wpis z mikrobloga

Cześć, mam raspberrypi zero podłączoną zasilaniem 2A, 5,25V. Na karcie pamięci mam zainstalowanego Raspbiana lite. Chce malinkę podłączyć do WiFi wklejając dwa pliki na kartę pamięci ssh i wpa_supplicant z danymi sieci i zero efektów. Próbowałem na 3 kartach sieciowych TL-WN725N, GEMBIRD NICW-U3 i jakąś chinszczyzną za 15 zł (802.11N). Wszystkie bez efektów. Ktoś jakieś pomysły jak sobie poradzić z tym problemem ? :(
#raspberrypi
  • 9
@szmitek_: zmień sobie tylko wpasupplicant. Dodaj wpis typu:

network={
ssid=....
psk = ....
}

Z wn725n może być problem ze sterownikiem, bo na domyślnym jest problem z zasięgiem i ogólnie połączeniem. Na forum RPi ktoś kompiluje te sterowniki do gotowych do zainstalowania paczek. Ja zawsze korzystałem z tej metody na modyfikację wpa
supplicant i działało. Z tym że nie jestem pewien czy w lite jest wpa_supplicant zainstalowany.
@karolp1993: Robię dokładnie tak jak piszesz. A dla pewności, malinka powinna się automatycznie połączyć z wifi nawet bez logowania do interfejsu raspbiana ? Dioda na karcie cały czas miga i nie chce się połączyć :/
@szmitek_: tak, powinna się połączyć automatycznie. Ale ja to zawsze robiłem na pełnej wersji raspbiana, podejrzewam że w lite brakuje jakichś paczek. A dwa że ssh chyba nie jest domyślnie włączone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karolp1993 ssh tak samo jak wpa supplicant przegrywam na kartę pamięci, więc się włącza automatycznie. Jutro spróbuję na normalnej wersji odpalić, a jak nie to spróbuję kupić inna kartę sieciowa.
Mam monitor i mogę podłączyć, ale mam tylko kabel otg bez rozgaleznika USB i mogę podłączyć tylko jedna rzecz klawiatura /karta WiFi. A żeby pobrać sterowniki, coś skonfigurować to muszę mieć kartę podłączona, ale wtedy bez klawiatury nic nie zrobię :D A co przepinam kartę WiFi do wtyku USB to malinka mi się automatycznie resetuje
@szmitek_: ja miałem problem też z tym wifi ale ogarnąłem to jakoś. Pamiętam, że gdzieś na necie szukałem różnych sposobów i w końcu zatrybiło z tplinkiem a na koniec nawet chińczyk za 15zł tez już działał. Zacznij od zwykłego raspbiana