Wpis z mikrobloga

Mireczki macie pomysł jak usunąć ta tulejkę która jest w mocowaniu wycieraczki? Oryginalnie powinna zejść z wycieraczką ,ale tak sie zapiekła, że została. Wiem, że można by sprobować ją ściągnąć ściągaczem do łożysk, ale takowego nie posiadam. Jakieś pomysły? Pic rel. Akurat tutaj fotka z peugeota ale u mnie wygląda to identycznie. Chodzi o tą część za zardzewiałą śrubą

#motoryzacja #samochody #diy
susi33 - Mireczki macie pomysł jak usunąć ta tulejkę która jest w mocowaniu wycieracz...

źródło: comment_WJMiR433SGqGI4Eycsk2EFIVCHJR4I9t.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@susi33: koc na szybę i tniesz szlifierką z tarczą 1mm. Czasami w ogóle nie da się ściągnąć wycieraczki... ewentualnie podjedź pod firmę co wymienia szyby, oni mają takie ściągacze do wycieraczek.
  • Odpowiedz
@susi33: Ja usunąłem małą piłką do metalu. U mnie tulejka była miedziana, więc trzeba było powoli i ostrożnie. Nacinasz pod kątem, tak żeby wszedł płaski śrubokręt, wkładasz go i rozłamujesz tulejkę.
  • Odpowiedz
@susi33: Takie info jeszcze, ja nie podważałem nacięcia, tylko włożyłem śrubokręt w nacięcie a na śrubokręt założyłem klucz-grzechotkę (żeby mieć większą dzwignię) i przekręciłem żeby tylko pękła tulejka. W ten sposób będziesz miał większą szanse rozłamania niż podważając nacięcie.
  • Odpowiedz
@susi33: tu masz dwie uszczelki, jedna plaska dookoła szyby a druga ta grubsza trzyma ten dzyndel wystający, powinno się to dać wcisnąć do srodka ale w srodku musisz zdjąć tapicerke i zdjać silniczek wycieraczki bo to ona wystaje, po demontażu wyciągniesz i zostanie dziura, można kupić zaślepkę która zakryje otwór i uniemożliwi dostanie się wody do srodka
  • Odpowiedz
@susi33: kurde byłem przed chwilą u siebie przy aucie, ja mam kombi i własnie poprawiałem tapicerke a wyleciało mi z głowy zeby zdemontować to u siebie i pokazać ci jak to wygląda i czy o to ci chodzi. To co Ci wystaje to jest od silniczka wycieraczki więc zeby to zdemontować to najszybciej będzie dostać się do silniczka i go zdemontować.
Tu tak na szybko na przykładzie passata pokazane że
Defetysta - @susi33: kurde byłem przed chwilą u siebie przy aucie, ja mam kombi i wła...
  • Odpowiedz
@susi33: no to szlifierką potraktować ją możesz chociaż ona wewnątrz jest zazębiona więc jak ją nawet rozpiłujesz szlifierką to jak założysz następną wycieraczkę to może już jej nie uda się dokręcić odpowiednio mocno bo ząbki będą zjechane i wycieraczka będzie stała w miejscu albo nie będzie pracowała płynnie. ale jak nie masz trudnego dostępu to zdemontuj cały silniczek wycieraczki i wtedy nawet młotkiem możesz traktować i zobaczysz jak to po
  • Odpowiedz
@Defetysta: W sumie racja, obczaje w necie czy jest jakiś tutorial :) ewentualnie moze klejem do gwintów przejechać po rozłupaniu starej żeby zazębienie lepiej działało?
  • Odpowiedz
@susi33: Kilka dni temu pomagałem z tym ustrojstwem tacie, próbowaliśmy dwoma ściągaczami do łożysk i nie dało rady :D udało się dopiero diaxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz