Wpis z mikrobloga

Witam mirki,
mam pytanie do palaczy fajek wodnych.

Kupiłem ostatnio swoją pierwszą shishe, żaden konkretny sprzęt bo nie chciałem wydawać fortuny nie mając pewności że mi się to spodoba.
Przechodząc do sedna problemu - zamiast melasy zaopatrzyłem się w ponoć super polecane kamyczki do shishy które jednak w ogóle nie dają smaku dymu. Zapach jest super intensywny a smaku brak.

Wykładam cybuch 2warstwami folii, wsypuję łyżeczkę kamyczków, przykrywam to 2/4 warstwami folii. Na to idzie wegielek i czasem komin.
Kamyczki wypalają się po ok. 10min.

Może coś robię źle, a może po prostu jest to wina złego cybucha bo z tego co wyczytałem do kamyczków polecany jest Vortex albo funnel

#shisha #fajkawodna #pomocy
  • 13
  • Odpowiedz
@Kamykmeister
Jakiej firmy te kamyki?
Funnel do.kamyków to bardzo dobra opcja.
Łyżeczka kamyków to trochę mało. Niezłe kamienie (np. Shisharoma) dają dym dobre 2 godziny.
Jaki.węgiel?
Btw. Nie wszystkie kamienie dają smak.
  • Odpowiedz
@Kamykmeister Niektóre smaki shiazo Mają problem ze smakiem niestety.
Dobrze rozpal wegielek i postaraj się operować kominem. Zbyt duża temperatura da mnóstwo dymu ale zabije trochę smak. Przed wsypaniem zawsze ja dobrze przemieszaj.

Póki nie jesteś wrogiem nikotyny, bardzo polecam tytoń :) przy czym w polsce jest z tym bardzo słabo.
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea "Zbyt duża temperatura da mnóstwo dymu ale zabije trochę smak" u mnie tego smaku praktycznie w ogóle nie ma ()

Po świętach pójdę po melasę (może polecisz jakąś konkretną) i kupię nowy cybuch.
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea Raczej miejscowe sieciowki coś typu monopolowe, ale mają u siebie dużo tytoniu, młynki, lufki itp. wiec wydaje mi się że z melasa nie będzie problemu gorzej z jakaś firma dobrą.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Jak mieszkasz w jakimś większym mieście to olej całkowicie sieciówki czy specjalne sklepy z akcesoriami do shishy bo ceny to oni mają z kosmosu, a poszukaj jakichś sklepów tureckich. Zazwyczaj mają jakieś żarcie ale mają też tytoń i akcesoria do shishy po na prawdę niskich cenach. Dla przykładu za 50gr. tytoniu w tych pierwszych płaciłem 20-25zł a w tureckim 60zł za 250gr. Węgielki wychodzą dosyć podobnie, ale czy kamienie mają...to
  • Odpowiedz