Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie prezydenci III RP oficjalnie przybywali do Bialego Domu.

L.Walesa - 4 miesiace
B.Komorowski - 6 miesiecy
L.Kaczynski - 8 miesiecy
A.Kwasniewski - 8 miesiecy
W.Jaruzelski - 12 miesiecy i nie dostal sie
A.Duda - 33 miesiace i nie dostal sie

#polityka #neuropa #4konserwy #duda
  • 24
  • Odpowiedz
@szurszur: Czepiacie się - przecież Andrzejek już się widział z Trumpem, w kiblu czy gdzieś pod windą. To mało, jak na powstały z kolan Naród? Przecież przeprowadził wtedy, jak oznajmiła kancelaria prezydencka "poważne i głębokie rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej PL i USA – szczególnie w obszarze energetyki oraz inwestycji amerykańskich firm w Polsce". To było tak istotne zdarzenie, że pan Szczerski ze wzruszeniem oznajmił: "Mamy dzisiaj polsko-amerykański dzień”...
A wy,
  • Odpowiedz
był w 2016


@Aeny: To nie była ofiacjalna prestizowa panstowa wizyta naglasniana takze w USA, ale zbiorcze spotkanie przy okazji.

wieczorem uroczysty obiad w Białym Domu wydawany przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baracka Obamę na cześć szefów delegacji biorących udział w Szczycie Bezpieczeństwa Jądrowego.
  • Odpowiedz
@szurszur: Racja, zapraszają przemawiać do Kongresu każdego przy okazji, sam 3 razy przemawiałem jak pod na piwie byłem..... na obiad do prezydenta tez się przez przypadek wbiłem, miałem 5 godzin do odlotu samolotu to wpadłem na hot doga.
  • Odpowiedz
@Aeny: W USA jest rozgraniczenie i oficjalne indywidualne wizyty państwowe maja inny charakter. Pamietam jak u nas to podkreslano przy okazji jednej z poprzednich. A.Duda takiej jeszcze nie miał.
Spotkania zbiorcze na obiedzie czy 30 sekundowe spotkanie w korytarzu to niestety nie to samo.
  • Odpowiedz
@Aeny: Co ty za pierdoły pociskasz. Holecka albo Ziemiec ci to podpowiedzieli? Oficjalne wizyty w Białym Domu mieli wszyscy dotychczasowi prezydenci, także Lech Kaczyński. Tylko pacynkę Dudusia każdy olewa. Aha, i taka ciekawostka: ostatnim premierem Polski, który był oficjalnie przyjęty w Białym Domu był Donald Tusk... I tego nawet paskowi z TVPiS nie zmienią.
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak:

Była to tzw. state visit, wizyta państwowa, najwyższa rangą w historii protokołu dyplomatycznego USA. W historii Polski zaszczytu tego dostąpiły tylko trzy osoby. Edward Gierek w 1974 roku, prezydent Lech Wałęsa w 1991 oraz Aleksander Kwaśniewski w 2002. Od tamtej pory nigdy taka wizyta nie została powtórzona. Zresztą niewielu przywódców światowych mogło jej doświadczyć. Za czasów Donalda Trumpa przyjęto tak tylko prezydenta Francji Emmanuela Macrona.


http://natemat.pl/232005,tak-w-usa-witano-kwasniewskiego-prezydent-duda-moglby-tylko-pomarzyc

Nie wiem czym
  • Odpowiedz
@Aeny: Bardzo chętnie. Wierzę, że nie odebrało ci tak całkiem władz umysłowych i rozróżniasz oficjalną wizytę państwową, podczas której spotykają się dwie głowy państwa, tylko dwie i jest to oficjalna wizyta poświęcona stosunkom dwustronnym, od wielostronnego spotkania w którym bierze udział wielu przywódców wielu państw, podczas którego omawiane są problemy wielonarodowe.
Pamiętaj, wierzę w Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak:

Z kolei polski prezydent składał wizyty w USA. W marcu 2016 r. odbył dwustronną rozmowę z ówczesnym prezydentem USA Barackiem Obamą przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu dla uczestników Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23200195,przywodcy-krajow-baltyckich-uczcza-100-lecie-niepodleglosci.html

Więc odbył spotkanie w Białym Domu, dwustronne, ale to nie było oficjalne.... nygga
  • Odpowiedz
@Aeny: Proszę, nie rób mi tego... Nie niszcz wiary, jaką żywiłem w stosunku do Ciebie... A poza tym przypomnij sobie, jak Obama zrugał Dudusia w Warszawie oraz, że to według pisorstwa nieprawidłowy prezydent USA, bo ten prawidłowy to tylko Trump, w związku z tym powstaje pytanie kiedyż to Duduś zaszczyci swym dostojnym jestestwem jedynego prawdziwego prezydenta USA w jego nędznym wigwamie zwanym szumnie Białym Domem?
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Tzn że wspiera instytucje demokratyczne w Polsce ? ( de facto jedno zdanie ? ) bez obrazy ale nie widzę tu żadnego zrugania, to już administracja Trumpa krytyczniej się wypowiadała na ten temat ( i w sumie słusznie ). Tematem rozmowy nie jest spotkanie Trumpa z Dudą tylko czy odbyła się oficjalna wizyta i nastąpiło podczas niej spotkanie dudusia, oraz czy został on zaproszony do białego domu, no ale
  • Odpowiedz
  • 1
@Aeny Wiesz czym się kończy oficjalna wizyta? M.in. wspólną konferencja prasową w tym wypadku Du*y i Trumpa, wygłoszeniem przez obu oficjalnych stanowisk po wspólnym spotkaniu oraz zadawaniu przez zaproszonych dziennikarzy pytań na jakieś ważne tematy. Daj link do takiej wspólnej konferencji z Białego Domu rezydenta Du*y i prezydenta Trumpa ( )
  • Odpowiedz