Wpis z mikrobloga

@radekrad: ebook byłby klawy. Niestety rebisowe diuny czytam tylko w domu, bo nie chce mi się dźwigać tomu do autobusu/tramwaju. No i sam gabaryt też jest słuszny, przez co jest się skazanym na zabranie plecaka.
  • Odpowiedz
@partisan: a ja w ogóle unikam czytania książek. Zbyt się przyzwyczaiłem do Kindle. Pierwszy tom Wielkich Szkół został "wydany" w postaci ebooka przez jakichś fanów. Jak Rebis nie chciał na nim zarobić, to jego strata. Mam nadzieję, że albo Rebis zmieni zdanie i będę mógł pozostałe części uczciwie kupić, albo fani wydadzą również pozostałe tomy :/
  • Odpowiedz
@radekrad: "fani wydadzą" :D :D Czasami posiłkuję się ebookami wydanymi przez "fanów", ale często pozostawiają one wiele do życzenia. Jednak wolę ukradzione profesjonalne wydania.
  • Odpowiedz
@partisan: ja wiele książek czytam "wydanych przez fanów". Wtedy nie czuję się winny, bo skoro wydawnictwo nie chciało wydać... to ich strata. I czy rzeczywiście pozostawiają wiele do życzenia? Dziwne formatowanie szybko przestaje przeszkadzać a na popularne błędy skanowania z czasem przestaje się zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@partisan: Na biblionetce jest info o 28.08 (przynajmniej w chwili gdy to piszę).

Co do e-booka, wątpię. Kiedyś napisałem maila do Rebisu z pytaniem o pozostałe tomy oprócz Kronik i Preludium, odpisali mi, że nie mają praw do wydania reszty. Jakiś czas później ukazała się "Droga do Diuny" i o dziwo był e-book. Napisałem ponownie (od tamtej pory w sumie chyba 3 maile jeden raptem kilka tygodni temu) czy mają
  • Odpowiedz