Wpis z mikrobloga

@TheHamlet: niestety się mylisz, znalazłem sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko trzeba mieć kogoś w Niemczech (albo w kraju gdzie się wysyła) oraz dostęp do konta miles&more i w nim zmienić dane na Niemcy, później zalogować się na sklep i wtedy zamówić :)
@kaczor: @adrwas: dzięki koledzy, zadziałało, dostałem paczuchę :D wpisałem randomowy adres na słowacji jako "billing" w ustatwieniach konta. udało się w koszyku wykorzystać mile a potem przy zamówieniu ustawiłem już swój polski adres jako rozliczeniowy i wysyłkowy :D więc tylko na etapie koszyka mają sprawdzenie czy jest się z Polski. dyskryminacja XD
Zmieniłem adres w aplikacji na stronie WS też nic nie pomaga a jak założyłem nowe konto to akceptuje starego nr karty.. 514-514-156 dodaj mnie na wutsapie będie łatwiej się skomunikować.. Pozdrawiam
@piglet2: @FunWell: ja właśnie przetestowałem. Kończy mi się ważność karty mBanku Miles&More Premium, a właśnie ogłosili że od teraz odnowienie - niezależnie od obrotów - będzie płatne 600zł/rok xD

W sumie tylko ułatwili mi decyzję - od kiedy LOT przestał dopuszczać możliwość opłacenia opłat lotniskowych milami, to takie "darmowe" loty zaczęły wychodzić nawet drożej niż pierwszy lepszy Ryanair...

Mocno się wkurzyłem gdy zacząłem szukać metod spieniężenia mil - i się
enron - @piglet2: @FunWell: ja właśnie przetestowałem. Kończy mi się ważność karty mB...

źródło: comment_1604869086NUgGPAWw6BLOg4xaIaSFXb.jpg

Pobierz
@adrwas: no właśnie byłem pewien obaw czy uda się wykorzystać... a tu poszło gładziutko ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za tego hinta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto wie, może komuś jeszcze się przyda?
@enron, @adrwas : Cześć, myślę że tak :) Nie wiem czy od dwóch tygodni coś się zmieniło ale mimo zmiany danych adresowych na Niemieckie, nie mogę wykorzystać milek na zakupy. Trzeba jakiś czas odczekać ? Konto Worldshopu wydaje się być niejako połączone z Miles and More. Kiedy próbuje się zarejestrować odpala się Miles and More i chce mi nadać nowy numer karty... Pomożecie ?
@Wojha: najpierw odepnij konto milowe z worldshopa, potem w miles&more zmień adres na niemiecki (język też zmieniłem na niemiecki), potem założyłem nowe konto w worldshop - na nowego maila - i tam podpiąłem M&M. Automatycznie podłączyło mój niemiecki adres. Potem zakupy i już pozwoliło wymienić mile ( ͡ ͜ʖ ͡)
Na koniec przy wysyłce wybrałem inny adres dostawy - do PL, za co zapłaciłem 9,70 EUR
@krabar @adrwas @enron: jak ro zrobiłeś że odłączyłeś konto na worldshop od miles and More?
Ja zmieniłem dane w miles and More. Przechodzę do worldshop. Tam loguję się tylko na dwa sposoby: numerem karty miles and More lub loginem do karty miles and More założonym kilka lat temu. Nie ma innej opcji. Jak się zaloguję - mam konto worldshop powiązane z miles and More i nie można tego usunąć na stronie,
@bogdanpl1: niestety JUŻ nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Coś pozmieniali ostatnio (po moich manewrach?) ae @Wojha walczył teraz i faktycznie do worldshop się loguje przez Miles&More. Jak ja kombinowałem to w ogóle było inaczej - na worldshop się rejestrowało, podpinało numer karty itd.

A jaki masz adres wpisany na miles&more? Może przed pierwszym wejściem do worldshop zmień na niemiecki? Wtedy może pozwolić użyć mile zamiast EUR?
@bogdanpl1 @enron : Generalnie próbowałem na różne sposoby zmienić swoje dane na niemieckie. Wszystko zmieniło mi się z PLL LOT na Lufthanse, jednak teraz World Shop nadaje do każdej karty numer klienta i ten numer został ten sam. Po zmianie danych na niemieckie dostałem maila z prośbą o przedstawienie meldunku niemieckiego... Obszedłem to w inny sposób. Utworzyłem mileage poola z kolegą z niemiec i zamówiłem za swoje mile z jego konta przesyłkę
@Wojha: świetny pomysł z tym milleage poolem ale pewnie nie da się tego potem rozłączyć? Chyba nie mam aż tak bliskiego znajomego który mógłby mi to ogarnąć. Worldshop rzeczywiście nadaje numer klienta ale napisałem do nich maila i otworzyłem zgłoszenie gdpr żeby usunęli mi konto z worldshop a zostawili w Miles and More. Zobaczymy.
@enron: tak, musieli coś zmienić. Ja przestawiłem na Niemcy o niemiecki adres ale ponieważ już wchodziłem