Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu Xiaomi dla mamy. Wymagania są takie:

1. 5,5 cala
2. B20
3. Wysyłka z magazynu w Polsce GW4 z Gearbest
4. Cena im mniejsza tym lepsza ale max 450 zł
5. Babski kolor - najlepiej złoty

Będzie to pierwszy smartfon dla mamy, która chciałaby po prostu trzymać zdjęcia wnucząt na telefonie, włączyć czasami GPS by dojechać do jakiegoś pobliskiego miejsca, zrobić kilka zdjęć dzieciom (nie jest wymagająca), napisać SMS, zadzwonić i przeczytać może jakieś newsy w sieci.

I teraz mam dylemat - nie jestem już za bardzo zwolennikiem kupowania telefonów z mniej niż 3GB pamięci RAM ale czy w tym przypadku mamie by tyle nie wystarczyło?

Przejrzałem dostępne modele i mam dylemat pomiędzy Xiaomi Redmi Note 5A 3GB/16GB, który kosztuje 445 zł a Xiaomi Redmi Note 5a 2GB/16GB, który kosztuje 342 zł.

Co wybralibyście na moim miejscu? Chcielibyśmy kupić jak najtaniej bo to w sumie prezent dla mamy ale jeżeli za pół roku mama się denerwować, że galeria zdjęć czy aplikacja z SMS się długo włącza to nie warto raczej aż tak oszczędzać. No ale jak to jest w praktyce?

Oczywiście mamy by chciała ten telefon jak najdłużej bo raczej przyzwyczajona jest do korzystania z jednego przez 2-3 lata.

#xiaomi #gearbest #chinskiecuda #telefony
Pobierz Vojak - Szukam telefonu Xiaomi dla mamy. Wymagania są takie:

1. 5,5 cala
2. B20
...
źródło: comment_GuNkigoejWl6AOsaWAZzVY8VU4DbDjSw.jpg
  • 17
+ mama bardzo mało korzysta z telefonu - 8h w pracy jest w torebce, po pracy może kilka razy go odblokuje i coś sprawdzi + jedna albo dwie rozmowy telefonicznie dziennie + 5 sms.
@Vojak: mialem do czynienia z redmi 4x, redmi note 4, redmi note 4x, redmi 4a, redmi note 5a.
oczywiscie jest roznica miedzy sd625 i sd425 ale do normalnego uzytkowania telefonu przez mame bez sensu doplacac do czegokolwiek ponad to co zaproponowales. bedzie zadowolona
@blantek: ok, super, dzięki za radę. Chyba zostaniemy przy 2/16 i mama powinna być zadowolona.

@kidi1: no właśnie teraz mamy dylemat czy nie dołożyć tego 100 zł za gwarancję w Polsce + możliwość kupna przed urodzinami. Prezent musimy mieć na przyszły poniedziałek (02.04.2018) i z uwagi na święta to nawet ta wysyłka z polskiego magazynu może być problemem.
Z drugiej strony kupiłem już kilka telefonów z Chin i wszystko było OK i trochę szkoda dopłacać jednak 150zł za gwarancję.
@Vojak: z polskiego magazynu powinno dojsc przed piatkiem spokojnie, ja bym bral stamtad. ostatecznie kupicie w polskim sklepie a chinski opchniecie na allegro. za 350zl sie sprzeda w 24h.