Wpis z mikrobloga

  • 1
@nerfipro174 myślę że żałował nie będziesz c# i Java są bardzo podobne do siebie w zasadzie więc ewentualnie przejście na inny język nie będzie bolało.
  • Odpowiedz
@nerfipro174: Pytanie, co chcesz robić w przyszłości - automotive (C++), web (Python, C#, NodeJS), mobile (Java, Kotlin)?

Moje powiązania są generalne (z doświadczenia u mnie w korpo), ale mniej więcej tak to wyglada.
  • Odpowiedz
@chrzano Problem w tym, że nie mam pojęcia co chcę robić w przyszłości. Wstępnie myślałem nad gamedevem, albo właśnie jakieś apki na androida, ale to tylko takie wstępne ustalenia
  • Odpowiedz
@nerfipro174: No to Java albo C#. Tak jak mówią - to są na tyle podobne języki, że łatwo potem się przełączać i douczyć tego drugiego.

Osobiście gdybym miał wybierać, to byłaby to Java (crossplatform, pozwala na robienie aplikacji mobilnych, backendu).

No i angielski - ucz się, bo potrzebować będziesz do czytania dokumentacji, artykułów i pracy z klientem w korpo.
  • Odpowiedz
@maskotka1901: JS to język chaosu. Można go teraz wykorzystać w webie na frontendzie, backendzie czy generalnie jakieś microserwisy, server side, etc...
Generalnie git majonez, ale nie ma tu reguł pracy z tym językiem (brak ścisłego typowania, wszystko można zrobić na tysiąc sposobów).
  • Odpowiedz