Wpis z mikrobloga

Mam 41 lat i mogę powiedziec, że powiodło mi się w życiu. Mieszkam z żoną i trójką dzieci w apartamencie - 42 metry kwadratowe w bloku z wielkiej płyty (otrzymaliśmy ten penthouse z komunalki) i mam stałą pracę na umowę zlecenie - jestem ochroniarzem w Lidlu. Zarabiam 1280 zł, a w dobrych miesiącach z nadgodzinami to i z 1400 zł wyciągnę. Ciężko pracowałem na mój sukces. Po studiach na wydziale filozofii, zrobiłem doktorat. Pierwotnie planowałem pracę na uczelni, ale ponieważ nie było etatów, a pojawiła się świetna oferta z Lidla to długo się nie zastanawiałem. Zarabiam dużo, więc żyję komfortowo. Miałem golfa 2, rocznik 88 po lifcie i na wtrysku. Trochę się zapożyczyłem i znajomy ściągnął mi z Niemiec wygodną limuzynę - Dacię Logan, rocznik 2005. Autko mam w najbogatszej wersji z obrotomierzem i trzecim światłem stopu. Na allegro kupiłem używane kołpaki, żeby odświeżyc design. Dwa razy w miesiącu tankuję na full za 50 zł i jako zapalony turysta podróżuję z rodziną. Już trzy razy byliśmy w tym roku u dziadków na wsi. W lecie lubię pogrillowac z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ mam chody w Lidlu i wiem, kiedy są promocje, to wspaniałą, zdrową kiełbasę kupuje po 6.99 za kg, do tego markowe piwo za 1,59 zł i życ nie umierac. 
#pasta #heheszki #zawszesmieszy
  • 32
  • Odpowiedz
@fcpierniczek:
#!$%@? pensja 1800 zł za stanie na kasie, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na jakiekolwiek wakacje, ciuchy kupowane raz w roku
albo co miesiąc w szmateksie, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci,
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do klubu, to tylko 60 zł miesięcznie - niestety synek,
w tym miesiącu już dostałeś buty na zimę, przykro mi, idź oglądać Szymka Majewskiego hehe xD",
zapuszczona żona, która
Mowi - @fcpierniczek: 
#!$%@? pensja 1800 zł za stanie na kasie, powolna wegetacja, ...

źródło: comment_4EPK9DzZm4vswamuo5VsHXgIbtnK2n17.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem z tym że zarobki polskie podajesz netto a niemiecki brutto, możesz pokazać taka przykładowa ofertę? Bo nawet to brutto było by dosyć dużo patrząc na to że 3800 to już spoko zarobki w przemyśle. Tak pytam z ciekawości bo mam trochę znajomych Niemców i oni nie mają takiej kasy za dosyć ambitne roboty
  • Odpowiedz
@Pudlak_Waldemar: Tak gdzieś w necie znalazłem jak szukałem, jak będę miał chwilę to podeślę lecz teraz mykam spać jutro dniówka. Nawet jakby w przeliczeniu liczyć że 1 euro = 1 złotówka to gdybym zarabiał na tym stanowisku 4000zł to było by okej. Problem w Polsce jest taki że dominanta zarobków to coś koło 2300 - to jest wegetacja nie życie.
  • Odpowiedz
@Pudlak_Waldemar: No więc moim zdaniem to nie wina rodaków którzy chcą pracować tylko rządu że jest jak jest. Jak ktoś nie chce pracować i dostaje niewiele mniej z zasiłków/mopsów/500+ to się odechciewa pracować. Polska może być wspaniałym krajem, jest tu pięknie, ludzie są mili tylko ta może nie bieda bo to jest w Afryce ale te niskie zarobki powodują że jest uważani jesteśmy za złodzieji za granicą, że na urlopach remontujemy
  • Odpowiedz