Wpis z mikrobloga

Mnie jedna rzecz w tej taktyce irytuje. Gdy nasi obrońcy są przy piłce, to mogą albo dać piłkę Krychowiakowi (który i tak nic nie zrobi, bo pomocnicy stoją za wysoko przykryci przez przeciwników), albo wrzucić długą piłkę za obrońców. I tutaj jest problem. Kompletnie beznadziejne długie podania, Kownacki tutaj pasuje idealnie, bo aż się prosi długa prostopadła piłka do niego. Ale lepiej kopać się po czołach. W tym systemie pomocnicy są za daleko obrońców i tworzy się kopanina. Nawałka ma sporo do przemyślenia.
#mecz #nawalka
  • 7
@Nemesh dla mnie największym minusem tego ustawienia w naszej kadrze to brak środkowego rozgrywającego grającego box to box. Nie ma kreatywności w środku dlatego kiedy rywal dobrze prezesówa w defensywie mamy problem w ataku.
@Patros: Ano właśnie, tutaj potrzebny jest zawodnik typu Pirlo, Xabi czy nawet Verrati. U nas nikogo takiego nie ma i wątpliwe żeby kiedykolwiek się pojawił. Niby mógłby się nadać Linetty, ale w klubie raczej robią z niego przecinaka, a właśnie ciekawie by wyglądał jako regista.
@Nemesh niestety Linetty jest dla mnie za słaby charakterologicznie, wystarczy spojrzeć na to że każdy w kadrze woła na niego "Karolek" co można odbierać pejoratywnie. Dla mnie to jest grzeczny chłopak ale nie ma charakteru żeby wejść na najwyższy poziom. Może być dobrym zdaniowcem ale raczej nie będzie kreatorem.
@Patros: Tak, charakter ma za słaby. Ale przy pewnym szkoleniu, można by zrobić z niego całkiem niezłego zadaniowca. Akurat w jego przypadku nie musi to oznaczać nic złego. Jasne, jest mocno ograniczony, ale gdyby tak od niego ustawiać atak pozycyjny. Albo nawet kontratak. Agresywny odbiór i szybkie podanie. Choć zgodzę się, że jednak ma on za dużo wad. Może w odbiorze by sobie poradził, ale z ambitnym podaniem, czy długą piłką
@Nemesh Zielińskiego w klubie pchają do ataku. Wystawiają go często na skrzydło, grając 3 w środku ma asekurację Allana, Jorghinio czy młodego Diawary którzy są mniej kreatywni od niego ale solidniejsi w obronie. Może być tak że casus Mertensa ośmielił Sarriego do eksperymentowania z piłkarzami i nie przywiązywania wagi do ich nominalnych pozycji.
@Patros: Wiem o czym piszesz. Oglądam regularnie Napoli i widzę co z nim robią. Chłopak jest dość skuteczny, ma pewny strzał, tylko przez to ograniczają mu kreatywność. Nie lubię go na skrzydle. Bo tam staje się właśnie takim zadaniowcem. A on jest stworzony do dyrygowania grą.
@Nemesh też mi się tak wydaje. On prędkość ma przeciętną, brakuje mu też lekkości w pełnym biegu, nie sądzę by kiedykolwiek mógł rywalizować z topowymi skrzydłowymi, za to technicznie/kreatywnie to najlepszy polski zawodnik i gdyby w tym kierunku go rozwijać mógłby rywalizować na najwyższym poziomie.