Wpis z mikrobloga

pierwsze 14 zgłoszeń za mną: 2 nie przeszły w ogóle (raczej przez kiepskie zdjęcia), 3 - niby tak ale, k***a, nie do końca, czyli spełniają kryteria ale są za blisko innych, 9 przeszło - w tym 2 zostały tylko portalami, a 7 zostało nawet pokestopami (plus 2 stare stopy stały się gymami). Dziękuję Pan #ingressopr
#pokemongo #ingress
  • 22
  • Odpowiedz
@vaultboy: Komórki s2 poziomu 17 to pokestopy (tylko jeden w komórce), poziomu 18 to portale (tak samo). Nie tyle odległość ma znaczenie co właśnie trafienie odpowiednio w komórkę. Przez to czasem niektóre są masakrycznie blisko siebie a inne nie przejdą mimo całkiem komfortowej odległości. Warto sprawdzać jak robisz typowo dla stopów. Czasem portal metr w inną stronę i robi różnicę między byciem stopem a nie.
  • Odpowiedz
@vaultboy: Dziś podjechałem do jednej wsi zgłosić dwa portale, bo mnie jedna rodzina na raidzie poprosiła (niedawno dostali pierwszego stopa) i jak przejdą obydwa to dostaną dwa kolejne stopy i poprzedni stop zamieni się w gyma. Na jedną taką komórkę może być jeden stop i czasem wypada to tak, że mogą być bardzo blisko a czasem co byś nie robił to tego nie przeskoczysz.

A i jakby coś nie przechodziło
Feuforce - @vaultboy: Dziś podjechałem do jednej wsi zgłosić dwa portale, bo mnie jed...

źródło: comment_uQu9k0wmzYG8N44giaS5Mc3yZH3Sq19S.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Feuforce: specjalnie pod stopy nie zgłaszałem, gdzie byłem akurat łapać/hackować/linkować a wydawało mi się odpowiednim kandydatem to zgłaszałem, o komórkach 17 poziomu dowiedziałem się później a o 18 poziomu w ogóle nie wiedziałem (przyda się jak już nie będzie godnych kandydatów na stopy to chociaż portale będą), w ten weekend kolejne 14 zgłoszeń i już mi @soczi zaplanował co gdzie i jak żeby najwięcej gymów powychodziło
nie przeszly korty
  • Odpowiedz
  • 0
@vaultboy gymów trzeba narobić, aby dzieciaki ruszyły tyłki latem. Niektórzy dostaną szału na punkcie zbijania i robienia złota. Ja na dwóch nowych gymach odpuszczam póki co, bo po godzinie i tak wyleci. Jak kurz opadnie wtedy będę sobie zbijał lub dorzucał.
Lista propozycji jest przygotowana tak, że wszystko raczej powinno przejść. W niedzielę będzie sporo leżenia, ale mogę też pochodzić, bo ostatnio czasu nie było.
  • Odpowiedz
@Feuforce: z tymi komórkami s2 poziomu 18 na portal to chyba też nie do końca (wiem że są takie przypuszczenia). Mamy dwie miejscówki, które cały czas są odrzucane przez to że są za blisko innego portalu, pomimo że nie tylko w danej komórce poziomu 18 nie ma innego portalu, ale nawet w sąsiednich komórkach takowego nie ma.
  • Odpowiedz
@pawel8511: Dziwne, jedynie co pozostaje to, że ludzie z OPR uznali portal jako duplikat, ale w miejscu z małą ilością portali byłoby to mocno dziwne. Podobno jeśli zostaje uznany jako duplikat to zdjęcie zgłoszonego portalu zostaje dodane do jednego z innych portali (tego którego ten zgłoszony niby jest duplikatem). Może warto zajrzeć, czy przypadkiem, któryś portal nie dostał dodatkowego zdjęcia.
  • Odpowiedz
@vaultboy: dobra ta nakładka na ingressa, dzięki niej wiem już dlaczego jeden portal nie przeszedł jako stop. Wydawało mi sie że jest w innej komórce poziomu 17, a okazało się że jednak nachodzi na tą co nie trzeba.

Szkoda tylko że nie można ustawić poziomu 14 dla gymów.
  • Odpowiedz