Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc #zbudujzwykopem i #informatyka ?
Witam mirki, mam pytanie. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad złożeniem sobie PC do grania w starsze gry no i może po części streamowania? (chciałem się zabrać do speedrunowania w GTASA). I tutaj rozpoczyna się problem ponieważ nie chciałbym wydać milionów złotych (dziękuję koparki). Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi powiedzieć czy taki setup by to wytrzymał i czy nie byłby overkill?
CPU: i3-8100
GPU: GTX 1050ti
RAM: 8gb
dyski i zasilacz zostały mi ze starej skrzynki.
Da się to jakoś taniej?
  • 17
@Georgiamayellen: W sumie zwykle 1050 tez spokojnie da rade jak chodzi o stare gry. Miedzy ti a zwyklym roznica 400zl a Tobie nawet to nie potrzebne. Wg. mnie starczy g4600/g4560 i jakis 1050
@sops: to akurat wiem, kilka miesięcy przed falą koparek sam składałem kompa i i tak musiałem te setupy zmieniać praktycznie codziennie do dnia zakupu bo tyle się zmieniało, ale teraz dochodzi okrojony budżet i to, że nie potrzebuję sprzętu z high-endu, a nie widzę sensu robienia maszyny overkill skoro będzie tylko do mało wymagających tytułów jak homm3 i gta
@Georgiamayellen: Zastanów się w jakie rzeczywiście gry będziesz grał. Stare to dla ciebie 5 letnie AAA? Mozna przycebulic i kupić duzo tansza karte graficzna, nowa. Za pół roku/rok wymienić już na coś dobrego (jak ceny zaczną spadać, wyjdą nowe układy). Procesor zostaw, Ram kup szybki typu 3000mhz.
A i jeszcze jedno, w jaka rozdzielczosc celujesz?
@Gawith_Apricot: powiem tak. Chociaż dałem #pcmasterrace to przez to co się dzieje z rynkiem GPU w nowe tytuły gram na ps4, więc nawet nie myślę o odpalaniu na tym czegoś nowszego niż skyrim (no akurat 7 letnia xD). Tak jak powiedziałem to ma być maszynka stricte pod gta san andreas/ homm3-5 z OBS w tle i może jeszcze do przeglądania neta w 1080p (w gta i tak w 4:3 będę grał,
@Georgiamayellen: No skoro najnowsze ogrywasz na plejaku to polecam ci karte Nvidia GT 1030 2GB. Jest to najslabsza karta z nvidii do tytulow esportowych. Cena nowki to okolo 300zł z chlodzeniem pasywnym, maly pobor pradu (30W), dobrze sie podkręca (spokojnie +10%).
W stare gry napewno pograsz na niej. Z takich nowszych gier to spokojnie daje rade z FIFA18 w FULLHD na maksymalnych ustawieniach. GTAV smiga w ponad 60 klatkach na srednich
@Gawith_Apricot: @sops: a takie pytanie. Bo zastanawiałem się w sumie czy do tego wszystkiego by nie wystarczył sam procesor (w tym przypadku lepszy) i żeby zrobić to wszystko w sff żebym mógł go zabierać ze sobą gdzie chcę. Te ryzeny 5 z końcówką G chyba mają tę "vegę". Co myślicie o takim setupie?
@Georgiamayellen: Poszukaj testów ryzena 2400g, popatrz na YT jak się sprawuje (2400G vs gt1030). GT1030 ma wieksza wydajnosc, ma własną pamięć VRAM. Pozatym za rok jeszcze go odsprzedasz i wyrwiesz 150-200 zł. W gt1030 zrobisz jeszcze OC Gpu i pamieci.
Ja bym bral i3 + gt1030, za rok bym sprzedal i kupił kartę ze średniej półki typu RX580/GTX 1060 6GB czy co tam wyjdzie.
@Gawith_Apricot: właśnie skończyłem oglądać i w sumie jestem ciekaw tylko czy zwiększy się wydajność 2400g w momencie podpięcia GPU, czy też będzie dalej wyglądać jak wygląda. Co do tego 1030 to boję się, że za rok będzie taki wysyp tych kart na rynku, że będę ją sprzedawał do momentu wyjścia gtx 30x0
@Georgiamayellen:

w sumie jestem ciekaw tylko czy zwiększy się wydajność 2400g w momencie podpięcia GPU, czy też będzie dalej wyglądać jak wygląda...


Rozwin to. Nie wiem o co ci chodzi.

Nie sądzę, zeby byl niewiadomo jaki wysyp tych kart. normalny gracz takiej karty nie kupi. Jedynie osoby ktore graja w sieciowki i osoby ktore potrzebuja karty do wyswietlania pulpitu czy filmow w 4K.
Zarobic na niej nie zarobisz, wiadomo ze stracisz.