Wpis z mikrobloga

wPolityce stoi na straży rzetelności mediów i walczy z #fakenews, które rozpowszechnia #neuropa, Fakt i Wirtualna Polska.

Dzisiaj na główną trafiło znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/4219077/bizantyjskie-premie-od-julii-przylebskiej/

Gdzie w tytule artykułu, do którego linkuje znalezisko, jak wół pisze, że w TK wypłacono 1.6mln zł premii.

Otóż nie Panowie i Panie - to jest fejk!

Jak cytuje wPolityce:

W „Fakt Gazeta Codzienna” z 19 marca 2018 roku w artykule „1,6 miliona złotych nagród w Trybunale!” podano > nieprawdziwe informacje, z których wynika, żena nagrody wydano 1,6 miliona złotych, podczas gdy na nagrody wydano 1 578 650 zł.


I widzicie lewaczki jak szkalujecie Dobrą Zmianę? Zarzucacie wydanie 1.6 mln złotych, a wydano tylko 1.578650 mln! To jest 21,350 zł różnicy!

Powiecie - ale co to jest 21,350 zł przy kwocie 1,600,000 zł?

A ja wam powiem, że dla przeciętnej Polskiej rodziny to są olbrzymie pieniądze! Ja wiem, że dla plaformianych sługusów Sorosa to tyle, co by wydali na ośmiorniczki, ale obecny rząd dba o finanse kraju i nie rozdaje tak lekką ręką 21,350 zł! Dzięki temu te pieniądze trafią do biednych dzieci, a łże media jak kłamały, tak będą kłamać!

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #dojnazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #polityka #4konserwy
rzep - wPolityce stoi na straży rzetelności mediów i walczy z #fakenews, które rozpow...

źródło: comment_mM54RQbJD0AoyerKSjcWpkS0riK7VcCC.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@rzep: trochę jak się kiedyś czepiali Grada, że za budowę polskiej elektrowni jądrowej kasuje 100k miesiecznie i nic z tego nie wynika, co oczywiście sam p. Grad stanowczo zdementował. Jak się potem okazało nie kasował 100k tylko koło 110k :D
  • Odpowiedz
ponadto w 2017 roku, co również pomija „Fakt”, niektórzy sędziowie Trybunału korzystali z zaległych i długookresowych urlopów wypoczynkowych, co miało wpływ na prace Trybunału. I tak na przykład urlopy tych sędziów Trybunału w 2017 roku wyniosły 116 dni, 102 dni i 98 dni, podczas gdy ci sami sędziowie w 2016 roku wykorzystali 28 dni, 26 dni i 12 dni urlopu. <


Piękne samozaoranie, nie pracowaliśmy bo byliśmy na urlopach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
przeczytałem cały tekst i uważam, że dostali za mało. Mam nadzieję, że to naprawią i za rok przeczytam, że dostali co najmniej 3 miliony 200 tysięcy
  • Odpowiedz
@rzep: @djCerber: Tak właściwie to ten fragment nie dotyczy przypadkiem sędziów, których z TK chciano się pozbyć? Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba była tam jakaś afera, że sędziowie mają wykorzystać do końca swoje urlopy.
  • Odpowiedz