Wpis z mikrobloga

@rybonur: Ja mieszkałam, nie polecam. I ludzie tutaj tylko jednym z problemów. W tego typu zabudowie nadal nierzadko brakuje sanitariatów i bieżącej ciepłej wody, o ogrzewaniu nawet nie wspomnę. Jednak na Retkinii jest trochę wyższy standard.
  • Odpowiedz
@punkgrrl: Nie mam problemu. Niech każdy żyje i mieszka jak chce. Po prostu masa ludzi egzystuje w ten sposób a w komentarzach usilnie przedstawiany jest obraz łódzkich Bałut jako jakiegoś trzeciego świata a kamenice jako slumsy.
Tak nie jest. A ja każdemu życzę by warunki bytowania mógł sobie wybrać i nie był zmuszony gdzieś mieszkać ze względów finansowych.
  • Odpowiedz
@Blizz4rd: Nie ujmując nic Twojemu S3, oceniam jakość moich zdjęć trochę wyżej niż tych z kilkuletniego smartfona ;)
@rybonur: Uważam Bałuty za niezwykle klimatyczne i unikalne miejsce, zresztą nie jedyne takie w Łodzi. Jednak znam dobrze takie okolice i warunki, w jakich mieszkają ludzie. Nie wiem, jak inaczej można nazwać śmierdzącą moczem kamienicę, w której trzeba latać do wychodka na podwórku. Nie oznacza to, że całe Bałuty to
  • Odpowiedz
@rybonur: zGadzam sie z tym niech kazdy zyje jak chce.

Co nie zmieni faktu ze duze czesci lodzi wygladaja fatalnie. Co widac na zdjeciu. I co najdziwniejsze lodzianie maja jakis wewnetrzny przymus nazywania tego syfu „klimatem”. Pomazane sciany, walce sie tynki, szczyny w bramach, brud i mnostwo meneli nie swaidczy o zadnym klimacie a po prostu o nadreprezentacji najniSzej warstwy spolecznej.

I droga do polepszenia warunkow bytowania w miescie to nie zachwycanie sie tym klimatem ale rugowanie go i wymuszanie wyzszych
  • Odpowiedz