Wpis z mikrobloga

Relacja 40, Dzien 114, Do parapetówki 177 dni, Koszt obecny 119200 zł via wykop, not blip

Szanowni państwo, dziś dla odmianny bedzie krótko. Porzucamy chwilowo brudne prace murowe, zaprawy piaski i betony, a zanurzamy się w świeżym zapachu drewna, ogrzewani ciepłymi promieniami słońca, innymi słowy - pora na prace na dachu. :)

klik

Najpierw trzeba było położyć folię paroprzepuszczalną, która jak sama nazwa wskazuje, przepuszcza parę, ale tylko w jedną strone - od wewnątrz. Dlatego jest bardzo istotne żeby nie położyć jej odwrotnie :] i generalnie zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci w warstwie izolacyjnej. Układa się ją bardzo szybko - to co widać wyżej, to efekt pracy przez około godzinę. W dzień, usmiechnięta, trzyosobowa ekipa pokryła całość.

klik

Folię układa się "na zakładkę" , jak widać jest nawet na niej narysowana instrukcja - zakładka 15cm.

klik

Folie układa się bezpośrednio na krokwie i mocuje dodatkowo za pomocą łat. ( te drewniane listwy ), a łaty mocuje się za pomocą gwoździ :). A tak to wygląda od srodka:

klik

klik

Na drugim zdjęciu widać wyraźnie zakładkę. :) Tyle dzisiejszego krycia. Dodatkowo zatkaliśmy ostatni otwór, czyli zamontowaliśmy prowizoryczne drzwi ( docelowe będą za 4 tygodnie ), żeby nikt nieproszony nie łaził mi po domu. Od dziś - my home is my castle

klik

Niestety dekarze mają kilka dni "obsuwki" i krycie blachą zaczną dopiero w przyszłym tygodniu. Do tego czasu bedzie raczej leniwie - porządkowanie terenu, drobne domurówki, przygotowanie podwalin pod elewacje .. słowem czysta sielanka :)

Koszt zmniejszył się o równe 800 złota :D. Okazało się że zamówiłem kilka palet cegły za dużo. Na szczęście, nadwyżki nie odebrałem z cegielni - więc po prostu odesłali mi nadpłacony szmal :) BTW... zwroty materiałów budowlanych praktycznie nigdzie nie są mile widziane. Dlatego jeżeli nie jestesmy pewni ilości - lepiej jest odbierać materiał "na raty" ..... i na dziś to tyle, dobranoc Państwu :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
irecky - Relacja 40, Dzien 114, Do parapetówki 177 dni, Koszt obecny 119200 zł via wy...

źródło: comment_rLKBrvzrKIlEIlQVksv077F7ujIm0777.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@irecky: Myślałem, że zwykła blachodachówka będzie. Swoją drogą mój ojciec prowadzi firme ogólnobudowlaną i jeszcze nigdy żadna hurtownia nie robiła problemów przy zwrotach materiałów.
  • Odpowiedz
@irecky: Nie boisz się, że cały śnieg będzie Ci się zsuwał z tego dość ostrego dachu na taras, a potem topniał dając solidną dawkę wody? ;)
  • Odpowiedz
@nodikv: Po to właśnie taras zrobi tak jak zrobi, a nie inaczej - całkiem sprytnie to rozwiązał :P

@irecky: Naprawde krycie ceramiką nie jest droższe od krycia blachą? Chodzi mi o koszt usługi, bo sam materiał widzę w podobnych cenach.

Myślałem, że chociażby łat potrzeba więcej do ceramicznej dachówki i roboty więcej z tym jest.
  • Odpowiedz
@nodikv: Z wodą nie będzie problemu, wszystko bedzie przecież dobrze zaiz\olowane - a co się roztopi, odpłynie rynnami.

Co do odśnieżania, to masz rację, pewnie parę razy w ciągu zimy bedzie mnie czekać solidniejsze odśnieżanie tarasu :)... jako optymista powiem że mam siedzacy tryb pracy i kazda ilość ruchu jest u mnie mile widziana :D
  • Odpowiedz